Poraz Sloge u derbiju

U lokalnom derbiju, odigranom u okviru 11. kola Međuopštinske lige Aranđelovac Topola, fudbaleri Sloge poraženi su od domaće ekipe BSK rezultatom 3: 0. Domaći fudbaleri opravdali su ulogu favorita. Za pobedu im je  bilo dovoljno prvih 30 minuta meča. Treba reći da su im u tome u mnogome pomogli gosti, odigravši najslabije poluvreme u ovoj sezoni. Prva radost domaćih usledila je već u 8. minutu. Mitrović je izveo slobodan udarac sa 20-ak metara i savladao nemoćnog Jelesijevića. Vođstvo domaćih duplirao je Cvetković u 21. minutu, posle dodavanja Bukvića. Zbog nasrtaja na igrača bez lopte, sudija Ristić je Dimitrijeviću pokazao crveni karton pa si gosti ostatak utakmice odigrali sa igraćem manje. Treći gol za domaće delo je Lukića, koji je sa 20-ak metara iz slobodnog udarca savladao Jelesijevića. Jedinu polupriliku u prvom poluvremenu gosti su imali u 39. minutu, kada je A. Pavković šutirao glavom preko gola.

U drugom poluvremeni viđena je nešto izjednačenija iga. Zadovoljni ubedljivim vođstvom, domaći nisu mnogo napadali. S druge strane, gostujuči fudbaleri su pokašavali da dođu do počasnog pogotka. Najbliži ostvarenju te namere su bili u 64. minutu. Antonijević je izveo slobodan udarac sa 25 metara, ali je prečka bila saveznik danas bezposlenom golmanu Ristiću. Domači su do gola mogli u 72. minutu, ali je udarac Cvetkovića odbranio Jelesijević. Kad se sve sabere potpuno zaslužena pobeda domaće ekipe. Koliko su gosti loše odigrali svedoči činjenica da su prvi put u ovoj sezoni primili tri gola i tek drugi da nisu dali gol.

BSK (Belosavci) - Sloga (Zagorica) 3: 0. Igralište u Belosavcima. Gledalaca oko 100. Delagat: Života Anić (Orašac). Glavni sudija: Zoran Ristić (Donja Trnava). Pomoćnici: Ivan Šundić (Belosavci) i Miloš Jovanović (Božurnja). Strelci: Mitrović u 8. Cvetković u 21. i Lukić u 30. minutu za BSK. Žuti kartoni: Karapandžić, Mitrović (BSK) Antonijević, Vesić, M. Jelesijević (Sloga). Crveni karton: Dimitrijević (Sloga).

BSK: Ristić, Jakovljević (od 46. Rankić), Lukić, S. Luković, Karapandžić, B. Luković (od 74. Nikolić), Bukvić (od 82. Vukadinović),  Adamović, Andrić, Mitrović, Cvetković.

Sloga: N. Jelesijević, Gajić, Dimitrijević, Vesić (od 78. Č: Petrović), Nikolić, Stevanović, J. Petrović (od 63. Babić), A. Pavković, M. Pavković, Antonijević, M. Jelesijević.

BSK 3 : 0 Sloga
Kopljari 4 : 0 B 2000
Trešnjevica 2 : 3 Mladi rudar
Omladinac 1 : 3 Žabare
Proleter 4 : 1 Radoje Domanović
Plaskovac 0 : 3 Prvi srpski ustanak