Vladan Vuković debitovao pobedom u Zemunu

Detalj sa meča - foto: H.D.Vujanović

Zemun je ispustio priliku da se ekspresno vrati u Prvu ligu, ali do kraja prvenstva igra za čast i svoje verne navijače. Gosti rasterećeni briga oko plasmana igraju otvorenog garda, a Jerović ih u 15. minutu nakon solo prodora umalo nije doveo u vođstvo. Smiren je bio na golu Zemuna mladi Slavković i dobrom intervencijom sačuvao svoju mrežu. Neka 2 minuta kasnije ponovo šansa za Brodarac. Jovanović hvata makazice sa 10 metara, ali je lopta prohujala iznad prečke gola domaćih.Igra u narednom periodu je nezanimljiva, a onda Dragićević, golman Brodarca, pravi neshvatljiv kiks u 41. minutu. Imao je loptu u nogama i kada je hteo da je ispuca maši ceo fudbal, Milošević je poklon oberučke prihvatio i lagano loptu smestio u prazan gol, za vođstvo Zemuna 1:0.

Tek što je krenulo drugo poluvreme, Avram izvodi korner, a Dakić sa 6-7 metara loptu od zemlje šalje do prečke gola gostiju. Mogao je Zemun duplirati vođstvo posle samo pedesetak sekundi igre u nastavku. Brodarac zeli da izjednači, neprestano atakuje, a u 58. minutu zrelu šansu ne koristi Miladinović. Šutirao je sa 7-8 metara, lopta je prošla kraj golmana Slavkovića, ali je ispred gol linije iznikao kao iz zemlje Jovanović i izbacio je u polje.

Obe ekipe su u nastavku izvršile maksimalan broj izmena, pa je tempo igre opao. Do kraja utakmice nije bilo više prilika, ostao je na snazi rezultat iz prvog poluvremena. Tri boda su pripala Zemunu uz uspešan debi novog šefa stručnog štaba Vladana Vukovića, koji je prethodnih 8 godina radio baš u Brodarcu. Plavo-zeleni u 29. kolu gostuju u Obrenovcu, dok Brodarac na svom terenu kraj Save dočekuje Borčane.

ZEMUN - BRODARAC 1:0 (1:0)

STADION: FK Zemun. GLEDALACA: 200. GL.SUDIJA: Marković Filip. POM.SUDIJE: Ljubojević Bogdan i Arnautović Nemanja. STRELAC: Milošević 41.min (Zemun). ŽUTI KARTONI: Dakić, Stevanović i Đurković (Zemun), Paić (Brodarac).

ZEMUN: Slavković, Vukić (Đurković), Stojanović, Avramović (Stoiljković), Đalović, Jovanović, Avram (Kovač), Milošević (Račić), Kiso, Dakić (Stevanović), Ristovski.

BRODARAC: Dragićević, Jovanović (Stajković), Vitorović (Vranješ), Đurić, Paić, Ilić, Jerović (Daničić), Miladinović, Lukić (Zečević), Mitrović, Tabaković (Stojanović).

BASK 3 : 1 BSK Borča
Zemun 1 : 0 Brodarac
Borac 0 : 1 Radnički (O)
OFK Beograd 1 : 2 Zvezdara
TEK Sloga 1 : 0 Ušće Novi Beograd
Teleoptik 1 : 1 Studentski grad