Još jedna pobeda fudbalera Sloge u Lozni

U okviru 30. kola Prve rasinske okružne lige, fudbaleri Sloge su u Lozni u potpunosti nadigrali svog rivala iz Stalaća i pobedila sa 3:1. U Lozni odavno nije vidjena utakmica koja je obilovala šansama i lepim potezima, a ujedno fer i korektna bez ijednog grubljeg starta.

Počelo je napadima domaćina koji je bio rešen da što pre reši pitanje pobednika jer su im bodovi preko potrebni. Već u 8. minutu je viđen prvi pogodak domaćina. Naime jedu loptu je na oko 18 metara od gola prihvatio mlađani Milojević i uputio odličan udarac koji ni dva golmana ne bi odbranila. Domaći nisu stali već su nastavili da opsedaju gol gostiju. Već u 18. minutu viđen je izvanredan prodor Nikole Petrovića po desnoj strani koji je uputio izvanredan centar šut pravo na nogu Rajku Rakovcu kojem nije bilo teško da pošalje loptu u nebranjeni deo mreže za 2:0. Napadi su se ređali i gostujući golman je bio kao na vetrometini. U 24. minutu je bilo već 3:0. Jednu loptu na ivici šesnaesterca je prihvatio Luka Rakovac i pokazao je delić svog talenta, tako da je poslao loptu u suprotni ugao nemoćnog golmana Krkića. Već u 29. minutu nova šansa, u bratskoj akciji Miloša i Marka Kovačevića šut ovog drugog golman brani. Prvu kakvu takvu šansu gosti su imali u 35. minutu kada šut Spasića odlazi preko gola. Domaći su smanjili gas pa su gosti smanjili rezultat u 44. minutu preko Spasića koji u jednom kontranapadu prima loptu na ivici šesnaesterca i upućuje neodbranjiv udarac u suprotni ugao nemoćnog Savića. Ispostaviće se na kraju da je ovo bio konačni rezultat ove utakmice.

U drugom poluvremenu se igralo uglavnom na polovini gostiju koji su zahvaljujući dobrim odbranama svog golmana ostali na samo minus 2. Naime golman Krkić je odbranio izvanredne šanse N.Nedeljkoviću koji je išao sam prema golu. Takodje je kao pobedni izašao i u 82. minutu kada je rezervista D.Vasiljević na jedan centaršut šutirao glavom. I gosti su u ovom delu igre imali jednu lepu priliku kada je Filipović izašao sam pred Savića koji je iako besposlen bio koncentrisan i odbranio.

U lepom ambijentu zaslužena pobeda domaćih koji osvajaju nova tri boda i idu ka ostvarenju svog cilja. Pre početka utakmice održana je mala svečanost. Naime predsednik kluba je u ime svih utučio prigodan poklon našem igraču Nemanji Petroviću koji je stao na ludi kamen i stupio u brak.

Nova borba za bodove je već u sredu 15.05. kada u goste odlazimo ekipi Mačkovca.

Vinogradar 2 : 2 Sloga (Ć)
Sebečevac 3 : 2 Temnić 1924
13. April 2 : 8 Čitluk
Sloga (D) 0 : 0 Rubin
Jastrebac (VŠ) 6 : 1 Mladost (T)
FUD 3 : 4 Parunovac
Sloga (L) 3 : 1 Trudbenik
Bošnjane 2 : 1 Mačkovac