Burmaz - Rad 4:0

Detalj sa utakmice - foto: H.D.Vijanović

Mladi grafosi su u prošlom kolu pobedom u Dobanovcima napravili džinovski korak ka opstanku u ligi, dok su na drugoj strani građevinari minule sedmice, posle 5 uzastopnih pobeda, uštopovani na svojoj Banjici gde su sa Mačvom odigrali nerešeno. Ambicije su im danas iste, oba tima pobedom i sa osvojena tri boda mogu zadnja dva kola da čekaju bezbrižno. Međutim angažovanije su u meč ušli grafosi, Babić se u 5. minutu našao na 7-8 metara od gola, doduše iskosa, te nije uspeo da realizuje dobru priliku.

Igrao se 12. minut kada je Knežević dubinskom loptom pronašao Babića, ovaj poput vihora uleteo u kazneni prostor i šutirao, golman Rada Đurković kratko odbio loptu, pravo na noge Burmaza koji je neumoljiv. Burmaz potom u 22. minutu sa 25 metara šalje projektil po zemlji u mrežu gostiju i odvodi domaće na dva gola razlike. Mladići iz Grafičara su se rastrčali, Knežević u 32. i 34. minutu lukavo šutira sa ivice kaznenog prostora, ali rezultat ostaje nepromenjen. Centarfor domaćih je u 37. minutu mogao do het-trika, ali je njegov šut sa desetak metara završio pored gola.

Burmaz je ipak do het-trika stigao u 53. minutu na asistenciju Ibanjeza, igra gostiju se u tim trenucima raspala. Posle visokog vođstva domaći povlače ručnu, tempo igre je naglo opao, tako da do 81. minuta nije viđeno ništa značajno. Posle lepe akcije čitavog napadačkog reda neprecizan je Milorad Stajić sa 6-7 metara. Minut kasnije Burmaz je neumoljiv, izašavši sam pred golmana gostiju poslao je loptu ispod njega.

Rad je jedini put pripretio u 83. minutu kada Slaviša Stojanović sa dvadesetak metara pogađa okvir gola Manojlovića. Čista i zaslužena pobeda Grafičara, uz sjajnu partiju četvorostrukog strelca Burmaza. U pretposlednjem kolu play-outa Grafičar ponovo igra kod kuće, gost im je Zlatibor, kog su pre mesec i po deklasirali iz juga Marakane sa 5:1, dok Rad igra kući sa Timokom, koji mu je naneo poraz ovog proleća na Banjici rezultatom 2:1.

RFK GRAFIČAR - RAD 4:0 (2:0)

STADION: Rajko Mitić-jug veštačka trava. GLEDALACA: 500. GL.SUDIJA: Matić David. POM.SUDIJE: Hrutka Marko i Jovčić Jovan. STRELCI: Burmaz 12, 22, 53. i 82.min (Grafičar). ŽUTI KARTONI: Ibanjez (Grafičar), Lalatović (Rad).

RFK GRAFIČAR: Manojlović, Babić, Burmaz, Vasiljević, Vidić (M.Stajić), N.Mituljikić (Lambulić), Ponjević (Šiškov), N.Stajić, Knežević, Leković (Todorovski), Ibanjez (Petrović).

RAD: Đurković, Stević (Vučićević), Tanović (Jakovljević), Milosavljević, Gojković (Radlovački), Lalatović (St.Stojanović), Bogdanović, Mandić (Stanojević), Radivojević, Sl.Stojanović, Bacanović.

Mačva 1 : 1 Budućnost
RFK Grafičar 4 : 0 Rad
Zlatibor 2 : 0 Timok 1919
OFK Bačka 3 : 0 Kabel