Prvenstvo Vojvodine pripalo Pančevcima
U Novom Sadu je prošlog vikenda održano prvenstvo Vojvodine u streljaštvu za juniore i seniore u gađanju iz standardnog vazdušnog oružja. Pančevački strelci osvojili su 4 pehara i 4 medalje. Dejan Pešić bio je najuspešniji strelac, kako se i očekivalo. Osvojio je zlatnu medalju za juniore sa 579 krugova, a sa 583 kruga i bronzanu za seniore. Milica Sretenović je osvojila srebro među seniorkama sa odličnih 392 kruga, dok je Vedranu Živanoviću pripala bronza u konkurenciji juniora sa 568 krugova.
Ekipa juniora ubedljivo je osvojila prvo mesto sa ukupno 1699 krugova u sastavu: Dejan Pešić, Vedran Živanović i Gabrijel Dautović. Ekipa juniorki bila je treća sa 1134 kruga u sastavu: Tašana Bogatinovski, Marina Veljković i Bojana Gojković.
Ekipa seniora osvojila je drugo mesto sa 1687 upucanih krugova u sastavu: Dejan Pešić, Vedran Živanović i Goran Pečeničić, dok je ekipa seniorki takođe osvojila drugo mesto sa ukupno 1170 krugova u sledećem sastavu: Milica Sretenović, Bojana Gojković i Tašana Bogatinovski.
Prvenstvo države biće održano 8. i 9. marta u Užicu na kojem će nastupiti već pomenuti takmičari SD "Pančevo 1813".