Velika tri boda TSC na Banovom brdu

Za početak play-offa mali derbi na Banovom brdu, gost trećeplasiranog Čukaričkog je TSC koji se na tabeli nalazi stepenicu niže. Igra na samom startu nije obećavajuća, tempo je slab. Prvo uzbuđenje je viđeno pred golom domaćih tek u 19. minutu, Mirčevski je šutirao glavom sa 10 metara pod prečku, odakle je loptu lepom paradom izvadio Mićović. Uzvratio je Kovač u 23. minutu, ali je sa 8 metara glavom poslao loptu iznad prečke.

Gosti od 36. minuta vode 1:0, Mirčevski je skinuo paučinu iz levog gornjeg ugla šutem sa 17 metara. Dva minuta kasnije Endiaje je mogao da poravna rezultat, ali je lopta nakon njegovog šuta glavom sa 5 metara završila koji centimetar iznad prečke. Pokušavali su ˝Brđani˝ da izjednače, ali do kraja prvog poluvremena nisu uspeli čak ni priliku da stvore.

Ogromnu šansu su gosti prokockali u začeću drugog poluvremena, Antonić je pogodio prečku u 47. minutu šutiravši glavom iz peterca, nakon centaršuta Bočkaja iz slobodnog udarca. Dva minuta kasnije nakon VAR provere poništen je gol TSC-a, koji je postigao Vukić. Na 1:1 ubrzo je izjednačio Rakonjac, igrao se 51. minut, pronašao je donji levi ugao gola gostiju sa desetak metara.

Radost domaćih nije dugo potrajala, tek 2 minuta. Đakovac je na asistenciju Mirčevskog pravovremeno odreagovao i iz blizine loptu poslao u mrežu nemoćnog Mićovića. Domaći potom sve karte bacaju na napad, a lepu priliku ne koristi Lukić u 59. minutu. Nedugo zatim, igrao se 64. minut, strelac je ponovo Rakonjac, domaći su ponovo smogli snage da anuliraju zaostatak.

Kada se meč bližio kraju, igrao se 3. mimnut nadoknade, mladi golman Mićović pravi kardinalnu grešku, Đakovac mu oduzima loptu i šalje u prazan gol za velika tri boda gostiju u borbi za Evropu. Naredno kolo je planirano već u sredu, Čukarički gostuje Partizanu, a TSC dočekuje Crvenu Zvezdu.

ČUKARIČKI - TSC 2:3 (0:1)

STADION: FK Čukarički. GLEDALACA: 200. GL.SUDIJA: Maksimović Đorđe. POM.SUDIJE: Olajoš Nađ Matija i Harmat Atila. STRELCI: Rakonjac 51. i 64.min (Čukarički), Mirčevski 36. i Đakovac 53. i 90+3.min (TSC). ŽUTI KARTONI: Belić (Čukarički), Stojković (TSC).
ČUKARIČKI: Mićović, Stevanović, Rakonjac, Mijailović, Čolović (Savić), Drazgić, Šapić, Endiaje, Kovač (Aganspahić), Roganović, Lukić (Belić).
TSC: Filipović, Varga, Čalušić, Vukić, Mirčevski, Banjac (Dakur), Krsmanović (Stojković), Antonić, Đakovac, Ratkov (Stanojlović), Bočkaj.

Crvena zvezda 0 : 0 Partizan
Čukarički 2 : 3 TSC
Radnički (N) 0 : 0 Voždovac
Vojvodina 2 : 0 Napredak