Goleada u Zemunelu i pravedna podela bodova

Lokalni derbi u "Zemunelu", između dva tima čiji su stadioni udaljeni nepun kilometar, počeo je sa uzbuđenjima već od 8. minuta. Half Zemuna Mijailović je loše odreagovao na petercu posle kiksa odbrane domaćih i loptu poslao kraj stative.Konstantan pritisak gostiju koji je trajao prvih dvadesetak minuta nije dao rezultat, Teleoptik ga se potom oslobodio i krenuo smelije u napade. U 35. minutu domaći stižu u vođstvo, Vlahović je posle solo prodora opalio po lopti sa 16 metara, Slavković je bio nemoćan.

Teleoptik i pored vođstva nastavlja sa napadima, a u 40. minutu stiže i do drugog gola. Rašković je šutirao sa preko 20 metara, golman gostiju uz pomoć prečke na trenutak zaustavio udarac, pritrčao je Minić i ćušnuo loptu u gol.

Posle sam 2 minuta igre u nastavku Zemun je smanjio zaostatak, Mijailović je lepo odreagovao na centaršut sa strane. U 49. minutu već je 2:2, nakon udarca iz ugla na drugoj stativi se našao sam Jovanović i lagano plasirao loptu u mrežu. Tako su gosti za samo 4 minuta neutralisali minus od 2 gola.

Tek tada se igra rasplamsala, igra se otvoreno na obe strane terena. Agilnost gostiju umalo nije urodila plodom u 60. minutu, ali Vukić nije najbolje odreagovao na jedan centaršut, sa 7-8 metara je loptu poslao kraj gola. Uzvratio je Račić na drugoj strani 2 minuta docnije, promašivši čitav gol iz idealne pozicije.

Igrao se 79. minut kada je Račić izašao sam pred gol Teleoptika, ali nije uspeo da nadmudri sjajnog Gočmanca. Kazna stiže u kontranapadu, domaće u novo vođstvo dovodi rezervista Đurić. Zemun se brzo vratio u igru, Ristovski u 83. minutu iz slobodnjaka sa 25 metara pronalazi same rašlje.

Podela bodova je i najpravedniji ishod ove zanimljive utakmice. Teleoptik je u sledećem kolu gost BSK Borči, a Zemun dočekuje TEK Slogu iz Velikih Crljena.

TELEOPTIK - ZEMUN 3:3 (2:0)

STADION: FK Teleoptik. GLEDALACA: 300. GL.SUDIJA: Vasiljević Miloš. POM.SUDIJE: Piljak Andreja i Galić Branko. STRELCI: Vlahović 35, Minić 40. i Đurić 80.min (Teleoptik), Mijailović 47, Jovanović 49. i Ristovski 83. (Zemun). ŽUTI KARTONI: Gočmanac, Rašković, Lekić i Momčilović (Teleoptik), Đalović, Ristovski, Avram i Ivanović (Zemun).

TELEOPTIK: Gočmanac, Radić, Adamović, Momčilović, Subotić, Janković, Čermelj (Lekić), Rašković (Jovanović), Vlahović (Vučićević), Minić, Brnović (Đurić).

ZEMUN: Slavković, Vukić (Kapetanović), Stojanović, Jovanović, Đalović (Dakić), Mijailović, Avram, Račić, Kiso, Ristovski, Stevanović (Ivanović).

BASK 2 : 1 OFK Beograd
TEK Sloga 0 : 2 Borac
Teleoptik 3 : 3 Zemun
Prva iskra 1 : 0 BSK Borča
Radnički (NB) 4 : 2 Brodarac
Jedinstvo 0 : 0 Radnički (O)