Matine na Adi pripao Radničkom

Svoje bitisanje ka Prvoj ligi Srbije, Radnički nastavlja utakmicom protiv veoma dobrog Brodarca. Da će utakmica biti otvorena videlo se od samog starta. Branković je u 10. minutu propustio lepu priliku da dovede "Majstore" u vođstvo. Uzvratio je dva minuta kasnije Stojanović na drugom delu terena, golman Ristić je vrhovima prstiju loptu izbacio u korner.

U 13. minutu Brodarac stiže do vođstva, Stojanović je predriblao Ristića i ušetao se u gol. Domaći su već u 15. minutu izjednačili, strelac je bio Ahmetović šutem sa dvadesetak metara. Stojanović je najagilniji igrač na terenu, ušao je u 29. minutu ponovo u šansu, ali je stari vuk na golu domaćih bio priseban i odbranio njegov šut iz blizine.

Domaći do rezultatskog preokreta stižu u 38. minutu, Ahmetović je zakoračivši u kazneni prostor šutirao oštro pogodivši stativu, a na odbijenu loptu je natrčao Lekanić i smestio u prazan gol. U 43. minutu je već 3:1. Đuričić je dijagonalom od preko 50 metara pronašao na ivici kaznenog prostora Nuredinija, a ovaj prizemnim udarcem loptu poslao u donji levi ugao gola nemoćnog Lijeskića.

Prvu veliku priliku u nastavku ne realizuje Simić u 51. minutu, njegov šut sa desetak metara bravuroznom paradom zaustavlja Lijeskić. Dva minuta kasnije bio je mnogo precizniji, poslavši loptu sa iste razdaljine pod prečku.

Posle četvrtog pogotka, privođenje utakmice kraju od strane domaćih igrača bila je stvar rutine, tempo igre je bio na mnogo nižem nivou. Zadnji gol na utakmici je remek delo Mladena Lukića u 86. minutu, izveo je slobodnjak sa 20 metara, lopta je od prečke odsela u mreži gola domaćih.

Sledećeg vikenda Radnički ide u goste imenjaku u Obrenovac, a Brodarac na Starom sajmištu dočekuje Prvu iskru.

RADNIČKI (NB) - BRODARAC 4:2 (3:1)

STADION: SC FSB Ada Ciganlija. GLEDALACA: 50. GL.SUDIJA: Rabrenović Nikola. POM.SUDIJE: Arnautović Nemanja i Bratić Nemanja. STRELCI: Ahmetović 15, Lekanić 38, Nuredini 43. i Simić 51.min (Radnički NB), Stojanović 13. i Ml.Lukić 86.min (Brodarac). ŽUTI KARTONI: Lekanić i Nuredini (Radnički NB), Ml.Lukić, Đurić i Mijailović (Brodarac).

RADNIČKI (NB): B.Ristić, Lekanić, Nedeljković, Unković, Trajković (A.Ristić), Popović (Milivojević), Nuredini (Đokić), Đuričić, Branković (Rakić), Simić, Ahmetović (Aničić).

BRODARAC: Lijeskić, Ml.Lukić, Mi.Lukić (Stanković), Đurić, Stojanović, Mijailović (Vukašinović), Stajković (Cakić), Jovanović, Ilić, Miljković (Daničić), Sekulić (Sićović).

BASK 2 : 1 OFK Beograd
TEK Sloga 0 : 2 Borac
Teleoptik 3 : 3 Zemun
Prva iskra 1 : 0 BSK Borča
Radnički (NB) 4 : 2 Brodarac
Jedinstvo 0 : 0 Radnički (O)