Sloga nastavila priolećni niz

Marko Despotović zadnji vezni kraljevačke Sloge Foto: G. Šljivić

Slogina prolećna serija nastavljena je i u meču od presudnog značaja u borbi za opstanak. „Beli“ su pobedili Rađevac, ali do tri boda stigli mnogo teže nego krajnji rezultat što pokazuje. Na Gradskom stadionu duvao je jak vetar, u prvih 45 minuta gosti su igrali niz vetar i već u 5. minutu preko odličnog Mladena Ilića stigli do gol prilike, ali je stativa spasila Kraljevčane. Sloga je prvi put ozbiljnije zapretila u 17. minutu, prekid je kao rukom izveo Nikola Jovanovića, Pronek glavom odigrao loptu,a u petercu Anđelković bio koncentrisan i pogodio mrežu za vođstvo Sloge. Radost je kratko trajala, duga lopta na Ml. Ilića bila je kobna po Slogu, sve je igrač Rađevca lepo uradio, kao na tacni poslužio Vukotića i ovaj je matirao Grujičića. Domaći su očekivali ofsajd poziciju, ali to je bila pogrešna procena. Do kraja poluvremena, Anđelković je imao sjajnu priliku na centaršut N. Jovanovića, ali je glavom šutirao slabo. Rađevac je mogao na veliki odmor sa vođstvom, jedna degažirana lopta sa polovine gostiju nošena vetrom je iznenadila štopere domaćih, sve je pratio Bogdanović, vrhom kopačke prebacio Grujičića, ali i gol Sloge uz uzdahe sa tribina.

U nastavku, Sloga je bila bolji rival, vetar joj je bio saveznik i to su domaći odmah iskoristili. Posle jedne duge lopte, u šesnaestercu gostiju je neko od odbrambenih igrača Rađevca igrao rukom, arbitar Borisavljević je bio neumoljiv, pokazao je na belu tačku. Kapiten Sloge Gojković pogodio je ispod same prečke za novo vođstvo „belih“. Par minuta kasnije šansu utakmice imao je mladi M. Jovanović, dobio je loptu od golmana Grujičića izašao sam ispred Mijailovića, ali šutirao tik pored stative gola gostiju. N. Jovanović je centaršutevima levom nogom unosio pometnju u odbrambene redove ekipe iz Krupnja. Posle kornera u 63. minutu pogodio je Anđelkovića kome nije bilo teško da glavom matira nemoćnog Mijailovića za konačanih 3-1. Do kraja utakmice gosti su zapretili dva puta preko Vukotića i Bogdanovića, ali lopte su otišle pored ili preko gola. Kapiten Sloge Gojković je iz slobodnog udarca sa ivice šesnaesterca odlično šutirao, ciljao sami rogalj, ali je Mijailović paradom za fotoreportere odbranio siguran gol. Kraljevčani su znali da proslave novu pobedu kojom šanse za opstanak na srpskoligaškom „Zapadu“ rapidno rastu.

SLOGA (KV) – RAĐEVAC 3 – 1 (1 – 1)

Gradski stadion u Kraljevu Gledalaca:300 Sudija: Ljubiša Borisavljević (Ivanjica) 7,5 Strelci: Anđelković u 17. i 63. i Gojković u 50. minutu (iz jedanaesterca) za Slogu,a Vukotić u 22. mintuu za Rađevac Žuti kartoni: Pronek i Savić (Sloga), Molerović (Rađevac). Igrač utakmice: Dragoljub Anđelković (Sloga) 7,5

SLOGA: Grujičić 7, Pronek 7,5, M. Jovanović 7 (Zarić -), Veljović 7, N. Jovanović 7,5, Anđelković 7,5 (Vučićević -), Gojković 7,5, Despotović 7, Aćimović 6,5 (Radonjić 7), Savić 7 (Jevremović -), Markiš 7

RAĐEVAC: Mijailović 6,5, N. Ilić 6,5, Petrović 7, Mi. Ilić 6,5, Vukotić 7, Ml. Ilić 7 (Brkić -), Nikolić 6,5 (Glišić 6,5), Bogdanović 6,5, Molerović 6,5 (Kojić 6,5), Durmić 6,5 (Trifunović -), Stevanović 6,5 (Marković -).

Sloga (P) 2 : 0 Sloga (BB)
Trepča 2 : 3 Sušica
Borac 1926 1 : 1 Takovo
Mladi radnik 1926 0 : 5 GFK Sloboda
Real 1 : 2 Budućnost (A)
Sloga (K) 3 : 1 Rađevac