Dvoboj dva mlada tima pripao Zemuncima

Danas se na Carevoj ćupriji igra zaostala utakmica 18. kola između dve filijale, Čukaričkog (BASK) i Partizana (Teleoptik), parada mladih i talentovanih igrača. Kao što se i očekivalo, otvorena igra sa obe strane, bez garda, a gosti već u 5. minutu dolaze u priliku da povedu. Prvo Lekić, a potom i Vlahović sa udaljenosti od svega 5-6 metara, nisu dovoljno prisebni, golman Lazarević iz obe situacije izlazi kao pobednik.Momci iz BASK-a potom preuzimaju inicijativu, a Milanović u 15. minutu sa oko 14 metara šalje prizeman, ali zamalo neprecizan udarac. Igra se sa puno promena ritma, obe strane žele pobedu, prisutan je rivalitet još iz omladinskog uzrasta. Sjajan dupli pas Brnovića i Vlahovića u 25. minutu nije rezultirao pogotkom, samo zbog indolentnosti ovog drugog, koji je hteo lob udarcem da završi akciju, međutim loptu je poslao iznad gola. Nekih 5 minuta kasnije slična akcija, Minić je divnim pasom ostavio Lekića samog ispred Lazarevića, koji kao da ga je uplašio svojim stavom, te je levokrilni napadač gostiju loptu poslao izvan okvira gola.

Domaći igrači veoma dobru priliku za vođstvo propuštaju u 35. minutu, Vukanović je lepo uposlio Koštića na penalu, a ovaj iz prve šutirao nebu pod oblake. Minut kasnije na drugoj strani Brnović snažno šutira sa ivice kaznenog prostora, ponovo se odbranom istakao domaći golman Lazarević i izbacio loptu u korner. Nakon udarca iz ugla najspretniji je Minić, ali je loptu posle njegovog šuta Adamović izbacio sa pola metra ispred gol linije. U veoma sadržajnom prvom poluvremenu jedino su nedostajali golovi.

Drugo poluvreme je počelo nervoznom igrom, sudija je bio primoran da pokaže tri žuta kartona u kratkom periodu, ne bi li smirio strasti. Domaći do pogotka stižu u 59. minutu, na pas Petkovića, Đilas je odreagovao udarcem vrhom kopačke sa 10 metara, smestivši loptu u malu mrežu.

Samo što je ušao u igru u 64. minutu, sin pokojnog Ušketa Vučićevića, Vanja, mogao je poravnati rezultat, ali je bio neprecizan sa 13-14 metara. To što nije uradio on, jeste Minić dva minuta kasnije, kada je udarcem sa desetak metara izjednačio. Mogao je ubrzo Đilas da vrati prednost domaćima, da je samo bio prisebniji sa 8 metara iskosa, u 69. minutu. Iako je u nastavku slabiji tempo, ipak je popravljena efikasnost. Teleoptik je u 79. minutu preokrenuo rezultat, Vučićević iskosa, sa oko 12 metara, lobuje istrčalog Lazarevića i dovodi svoj tim u vođstvo. U drugom minutu nadoknade Vučićević je mogao da dotuče indisponirane domaćine, ali je iz blizine pogodio samo spoljni deo mreže.

Tako je ova lepa fudbalska predstava završena zasluženom pobedom gostiju, dok su "Sokolovi" porazom propustili priliku da uhvate priključak za vodećom trojkom. Za vikend Baskovci gostuju na Zvezdari, a Teleoptik u Velikim Crljenima.

BASK - Teleoptik 1:2 (0:0)

STADION: FK BASK.  GLEDALACA: 100. GL.SUDIJA: Peković Petar. POM.SUDIJE: Sulejmanović Denis i Rajković Miloš. STRELCI: Đilas 59.min (BASK), Minić 66. i Vučićević 79.min (Teleoptik). ŽUTI KARTONI: Petković (BASK), Janković, Minić, Adamović, Lekić i Vučićević (Teleoptik).

BASK: Lazarević, Đilas, Kadijević, Petković (Dacić), Koštić (Lukić), Obradović, Vukanović, Šljivić, Dimić (Dimitrijević), Braunović (Andrić), Milanović.

TELEOPTIK: Gočmanac, Radić, Adamović, Minić, Janković (Subotić), Purić, Brnović (Đurić), Rašković, Vlahović (Momčilović), Čermelj (Đokić), Lekić (Vučićević).

BASK 1 : 2 Teleoptik
Prva iskra 2 : 2 TEK Sloga
Radnički (NB) 1 : 0 OFK Beograd
Jedinstvo 1 : 1 Borac
Leštane 0 : 4 Zemun
Studentski grad 1 : 0 BSK Borča