Evropski derbi na Brdu završen bez pobednika

Evropski derbi na Banovom brdu između dve ekipe koje se bore za mesto u Ligi konferencije počeo je uzbuđenjima, Čolović je u 5. minutu uputio oštar udarac sa dvadesetak metara, lopta je prohujala kraj samog roglja gola gostiju. Zatim, Rakonjac u 11. minutu dobro reaguje na centaršut Kajevića, ponovo je lopta otišla par centimetara pored desnog roglja gola TSC-a.

Čukarički ima terensku inicijativu, a u 24. minutu prvo Rakonjac, a potom i Čolović iz blizine ne uspevaju da savladaju raspoloženog Filipovića. TSC je prvu iole šansu imao u 31. minutu, Banjac je gađao donji ugao iz slobodnjaka sa 19 metara, ali je bio zamalo neprecizan. Samo 4 minuta kasnije i Đakovac je mogao dovesti goste u vođstvo, ali je sa 16 metara loptu uputio pored gola. Igra se dobro pred oba gola, Rakonjac je u 36. minutu volej udarcem sa ivice kaznenog prostora dobro zagrejao dlanove gostujućeg golmana. Na drugoj strani Banjac je još jednom oprobao svoj šut, kada u 42. minutu sa 14 metara gađa ugao, ali Petrović brani. Nakon šuta Škuletića u 44. minutu, Petrović se još jednom istakao intervencijom i spasao svoj gol uz pomoć prečke, pa se prvo poluvreme završilo bez pogodaka.

Nastavak protiče bez uzbuđenja do 56. minuta kada je Rogan divno centrirao sa boka, a Rakonjac se izvio i loptu glavom poslao u rašlje za vođstvo Brđana. Gosti su u 64. minutu iz brze tranzicije mogli doći do izjednačenja, međutim Ratkov nije uspeo da savlada Petrovića sa 12-13 metara iskosa.
Gosti ne gube nadu u preokret, sve žešće napadaju, a Škuletić u 75. minutu sa 17 metara loptu šalje, bukvalno, par centimetara pored leve stative. Minut kanije i Ratkov sa desetak metara pogađa spoljni deo mreže. Čukarički u tim trenucima prati fortuna.

Prava drama viđena je u nadoknadi vremena, Čalušić je u prvom minutu nadoknade sa svega dva metra loptu poslao nebu pod oblake i propustio ogromnu šansu za izjednačenjem. Potom i Škuletić u 95. minutu ne koristi penal za goste, ali sve im se vratilo u 96. minutu kada Mirčevski postiže gol sa metra udaljenosti i donosi gostima veliki bod. Narednog vikenda Čukarički igra još jedan derbi, ovaj put na stadionu ˝Karađorđe˝ u Novom sadu protiv Vojvodine, dok TSC na svojoj ˝Areni˝ dočekuje Proleter.

ČUKARIČKI - TSC 1:1 (0:0)

STADION: FK Čukarički. GLEDALACA: 200. GL.SUDIJA: Radaković Nikola. POM.SUDIJE: Olajoš Nađ Matija i Rijavec Nikola. STRELAC: Rakonjac 56.min (Čukarički), Mirčevski 90+6.min (TSC). ŽUTI KARTONI: Rogan, Tanasijević, Ergelaš i Petrović (Čukarički), Đakovac i Stojković (TSC).

ČUKARIČKI: Petrović, Rogan (Tanasijević), Rakonjac, Kajević (Ergelaš), Mijailović, Čolović (Savić), Drezgić, Šapić, Endiaje, Kovač (Belić), Roganović.
TSC: Filipović, Čalušić, Stojković (Vukić), Tomanović, Milićević (Stanojev), Banjac, Antonić, Petrović (Mirčevski), Škuletić, Đakovac, Ratkov (Krsmanović).

Radnički (N) 1 : 0 Vojvodina
Kolubara 0 : 0 Radnički 1923
Metalac 1 : 2 Crvena zvezda
Novi Pazar 0 : 0 Mladost
Voždovac 1 : 1 Spartak ŽK
Partizan 0 : 0 Napredak