Vojvodina poražena u Nišu

Fudbaleri Vojvodine izgubili su u Nišu od ekipe Radničkog rezultatom 1:0 u 27. kolu Super lige Srbije. Prvu šansu na ekipi imali su domaći, Jovanović je sa ivice šesnaesterca šutirao u prvi ugao, ali je na pravom mestu bio Rockov.

U 15. minutu, Jeličić je zakasnio i oborio Mlađovića u šesnaestercu, a sudija je pokazao na belu tačku. Odgovornost je preuzeo Pejović, koji je pogodio desni ugao za vođstvo Radničkog.

Voša je preuzela inicijativu u finišu prvog poluvremena, uglavnom je igrala pred kaznenim prostorom domaće ekipe, a prvi udarac imao je Zukić. U 34. minutu Simić je iznudio slobodan udarac na 18 metara, a Zukićev pokušaj zaustavio je Dujmović i to je ujedno bio i jedini ozbiljniji pokušaj Vojvodine u prvom delu igre.

Trener Vojvodine Slavoljub Đorđević odlučio je da već na poluvremenu izvrši prvu promenu, Bastajić je zamenio Zukića, čime je došlo i do rotacije u napadu, pošto je Simić zaigrao iza Matića kao najopasniji igrač gostujućeg tima. Upravo je Simić u 51. minutu imao prvi udarac u nastavu, posle Busnićevog proigravanja, sa nekih 14 metara šutirao je preko gola.

U 64. minutu Radnički je imao veliku šansu, nakon prekida sa strane, Jeličić je umalo postigao autogol, Rockov je intervenisao, na odbijenu je naleteo Savić, ali je izblokiran u poslednjem trenutku.

Voša je do kraja pokušavala da ugrozi gol Dujmovića, ali su se domaći odlično branili i zatvorili sve prilaze golu. Fudbaleri Slavoljuba Đorđevića vezali su i četvrti poraz u Super ligi, pa je Voša sada peta na tabeli sa 36 bodova.

Radnički - Vojvodina 1:0

Radnički: Dujmović, Jamkam, Kovačević, Mičibuči, Štulić, Pejović (od 90. Bjeličić), Mlađović, Savić, Mesarović (od 90. Pavlov), Jovanović, Aksentijević.

Vojvodina: Rockov – Lazarević, Jeličić, Stevanović, Đorđević – Topić, Busnić (od 59. Maksimović) – Vukadinović, Zukić (od 46. Bastajić), Simić – Matić (od 59. Vukčević).

Izvor: fkvojvodina.rs

Radnički (N) 1 : 0 Vojvodina
Kolubara 0 : 0 Radnički 1923
Metalac 1 : 2 Crvena zvezda
Novi Pazar 0 : 0 Mladost