Odbojkaši Bečeja skupo prodali kožu

Nikako da krene odbojkašima Bečeja - foto: V. Jankov

Momcima sa Tise, baš, ne ide ove godine. Ni u petom susretu nisu osvojili bod, a bili su nadomak. Vodili su u trećem setu protiv druge ekipe Vojvodina NS Seme 29:28 i samo im je poen nedostajao da stignu do prvog boda, kasnije, možda, i drugog ili trećeg, ali su poklekli. Četvrti set bio je samo formalnost. Psihički slomljeni, nisu mogli da se povrate i mladi Novosađani su im se, istom merom, revanširali za jesenju poraz kraj Dunava.

Međutim, mora se reći da su Bečejci, za razliku od prethodna četiri susreta, ovoga puta skupo prodali kožu. Solidno su igrali u prva tri seta i nijanse su presudile u korist Novosađana. Tačnije, prvi set su, posle deset izjednačenja, dobili rezultatom 25:23. Gosti su vratili u drugom setu, imali su stalni prednost od nekoliko poena i na kraju ga rešili u svoju korist sa tri poena razlike.

Treći set se vremenski igrao najduže i, posle 18 izjednačenja, smireniji su bili Novosađani, pa su u igri „na razliku“ slavili rezultatom 31:29. Tada su mladići sa Tise imali odnos poena 76:79, što najbolje potvrđuje da je meč bio izjednačen. U poslednjem je, po svemu sudeći, pored psihološkog, došlo i do fizičkog pada, te više nije bilo snage za povratak.

Dodajmo da su Bečejci završili saradnju sa trenerom - igračem Mladenom Matijaševićem, jer napretka, očito, nije bilo. Sada rade sami i nadaju se da će do kraja zadržati prvoligaški status.

Bečej - Vojvodina NS Seme II  1:3  (25:23, 22:25, 29:31, 12:25)

Bečej: Sportska dvorana OSC „Đorđe Predin Badža“. Gledalaca: 50. Sudije: Vesna Jovanović (Novi Sad) i Strahinja Trišić (Klek).

Bečej: M. Rakić, Mehić, I. Vukanić, Gajičić, Piljojčić, Đ. Rakić, Mirković, Bašić, Gavrić, Milovac, V. Vukanić, Marošanović.

Vojvodina NS Seme II: Jurišić, Đogić, Pajović, Loboda, Muškinja, Perović, Elezović, Šaranović, Kopitić, Mišković, Antunović, Milanović, Pjevaljčić.