12.02.2022 V. Jankov

Pavlović otvorio i zatvorio goleadu kraj Tise

Pred golom Bečejaca - foto: V. Jankov

Voljom žreba, već u premijernom kolu igran je derbi kraj Tise, koji je opravdao očekivanja ljubitelja igre „na petoparcu“. Iako je prema viđenom na terenu bilo najpravednije da je plen podeljen na jednake delove, branioc šampionske titule, FON iz Beograda, stigao je do tri boda smo tri stota dela sekunde pre poslednjeg zvuka sirene i zadržao se na vrhu tabele aktuelne sezone.

Gol odluke postigao je Aleksandar Pavlović, koji je i načeo goleadu kraj Tise u četvrtom minutu. Kad je Dušan Majstorović u 12. minutu postigao pogodak nakon majstoskog dodavanja Vladimira Lazića, izgledalo je da će Beograđani imati lak posao na svom debiu u najvećem gradu Potisja. Međutim, na odmor se otišlo sa dva gola prednosti u korist domaćina. U 18. minutu je Boris Bodonji postigao prvi ovogodišnji gol za Bečejce, a u istom minutu je bilo 2:2, jer je Marko Živkucin bio preciran prilikom izvođenja kaznenog udarca sa 10 metara, pošto su Beograđani nagomilali šesti prekršaj. Minut kasnije Marko Novaković je izvrsno asistirao, a novajlija Bečejaca Andrija Stanković, koji kraj Tise stigao, upravo, iz FON-a, doveo je domaćina u prvo vođstvo. Isti igrač je materijaizovao kontru pet sekundi pre isteka odlaska na odmor za 4:2.

Nastavak su, opet, bolje otvorili gosti. Prvo je Stefan Aleksić u 24. minutu iskoristio istrčavanje Save Vadaskog, tri minuta kasnije Lazar Petrašević je na dodavanje Pavla Pešića anulirao vođsto domaćina, a onda je u 31. minutu Vladimor Lazić podbo loptu sa desne strane i postigao efektan gol za novo vođstvo svog tima od 5:4. Dva minuta kasnije asisetnciju Stefana Stanojevića materijalizovao je svojim drugim golom Boris Bodonji za 5:5 na semaforu. Mogli su Bečejci u 36. minutu do novog vođstva, ali se lopta, posle šuta Marka Novakovića, odbila od prečke. Tri sekunde pre kraja Stefan Aleksić je imao lepu priliku, ali je iznudio samo udarac iz ugla, posle kojeg je Alesandar Pavlović tri stota dela sekunde pre kraj po drugi put na utakmici poslao loptu u mrežu za konačnih 5:6 i isvajanje tri velika boda.

Bečej 2003 - FON 5:6 (4:2)

Bečej: Sportska dvorana ISC „Đorđe Predin Badža“. Gledalaca: 300. Sudije: Petar Radojčić (Sremska Mitrovica) 8, Miloš Jocović (Vrbas) 8. Strelci: 0:1 Pavlović u 4, 0:2 Majstorović u 12, 1:2 Bodonji u 18, 2:2 Živkucin u 18 (10 m), 3:2 Stanković u 1d, 4:2 Stanković u 20, 3:4 Aleksić u 24, 4:4 Petrašević u 27, 4:5 Lazić u 31, 5:5 Bodonji u 33, 5:6 Pavlović u 40. Žuti kartoni: Živkucin (Bečej 2003), Lazić, Pavlović, Majstorović (FON). Nagomilavanje prekršaja: Bečej 2003  6 (2+4), FON 11(6+5).

Bečej 2003: VADASKI (11 odbrana) 7,5, NOVAKOVIĆ 7,5, STANOJEVIĆ 7, BODONJI 8, GOLUB 7, Jorgić -, Živkucin 7, Mandić -, Živić 7, Mitić 6,5, Korać 6,5, Pelengić -, Stanić 6,5, Stanković 8.

FON: JOSIMOVIĆ (12 odbrana) 7,5, LAZIĆ 7,5, PAVLOVIĆ 8, ALEKSIĆ 7,5, PEŠIĆ 7, Ljubić -, Krasić -, Brkić 7, Kalanović 6,5, Kokotović 6,5, Petrašević 7, Vučetić -, Marjanović -, Majstorović 7.