Borac razbio Modriču

Raspucani su bili fudbaleri Borca u prvoj kontrolnoj utakmici u sklopu priprema za proljećni dio sezone, savladavši Alfa Modriču, prvoligaša Republike Srpske, rezultatom 8:0.

Klub iz Platonove ulice će se do 27. januara pripremati u Banjaluci, kada slijedi put u Antaliju, gdje će biti odigrano još pet prijateljskih mečeva.

Rivali su, redom, Šahtjor Soligorsk (31. januar), Arsenal Tula (5. februar), Oleksandrija (9. februar), Dnjepar 1 (12. februar) i Rešovija (12. februar).

Od prvog minuta su crveno-plavi nametnuli svoj tempo protiv Modričana i već u šestom minutu naovijestili “kanonadu”.

Povratnik Obren Cvijanović je pogodio prečku – a onda je uslijedilo čak pet pogodaka od devetog do 25. minuta!

Dvostruki strijelac u tom periodu bio je Jovo Lukić, sa “bijele tačke” je precizan bio Dejan Meleg, dok su se u strijelce upisali i Amar Begić i David Čavić.

Krajem prvog dijela, i Meleg je poentirao drugi put na meču, da bi se u drugih 45 minuta još dva puta zatresla mreža Modričana.

Prvo je Mitar Trifković zatresao vlastitu mrežu u 64. minutu, dok je sudbinu nemoćnih gostiju zapečatio Vasilije Jotić sedam minuta kasnije.

– Najbitnije je da su svi igrači dobili minutažu i da smo prošli bez povreda. Takođe, što se tiče prvog dijela priprema, ove dvije sedmice što smo odradili na našem terenu u Banjaluci, možemo da budemo jako zadovoljni. Vrijeme nas je poslužilo, teren je bio dobar, tako da smo to odradili dosta dobro – rekao je trener Nemanja Miljanović poslije meča.

BORAC – ALFA MODRIČA 8:0

strijelci: 1:0 Lukić (9.), 2:0 Meleg (penal, 11.), 3:0 Lukić (13.), 4:0 Čavić (23.), 5:0 Begić (25.), 6:0 Meleg (42.), 7:0 Trifković (autogol, 64.), 8:0 Jotić (71.).

BORAC: Ćetković, Ćorić, Šušić, Vojnović, Kujundžić, Begić, Brkić, Meleg, Lukić, Cvijanović, Čavić. Još su igrali: Damjanović, Bošnjak, Drča, Milojević, Račić, Subić, Bogdanić, Dujaković, Erić, Kulašin, Moraitis, Cucin.

ALFA MODRIČA: Mih. Radulović, Ivetić, Guskić, Mil. Radulović, Ninković, Trifković, Hasičić, Šoškić, Kenta, Radin, Mohamed. Još su igrali: Petrović, Janković, Simić, Arsenić, Ilić, Stojanović, Šakota, Miljević.

(borac-sport, foto: FK Borac/Nikola Kulaga)

Široki Brijeg 3 : 3 Radnik
Sloboda 1 : 1 Željezničar
Velež 3 : 0 Sarajevo
Posušje 3 : 0 Borac
Leotar 0 : 0 Tuzla City