Večeras 11. epizoda Božićno-novogodišnjeg turnira u malom fudbalu

Lopta u golu Bombatena utakmici saKnot Autofleksom - foto: V. Jankov

Veterani su počeli sa eliminacijama, a seniori će od sutra biti u toj fazi takmičenja. U prvoj četvrtfinalnoj utakmici veterana Fortuna je pobedila NK Automobili iz Bačkog Petrovog Sela rezultatom 5:3 (1:2). Petrovoselci su bolje otvorili utakmicu, Miroslav Vender (11. minut) je postigao prvi  gol, a onda je Šandor Mihalec (15.) iz brze kontre i izvenrednog šuta iz punog trka savladao Miloša Andrića. Do odlaska na odmor, uz napomenu da se eliminacione utakmice igraju dve puta po 20 minuta, Dejan Ivanišević (18.) je evro pogotkom matirao Tibora Erega. U nastavku je do izražaja došlo iskustvo Fortune. Istina, prvo je Šandor Mihalec (22.) povećao razliku, a Sabolč Sel (23.) dao do znanja da se Fortune ne miri sa takvim stanjem stvari na terenu.Kako je igra odmicala, bilo je jasno da će Fortuna biti prvi polufinalista, a potvrdu toga dao je Marko Bubanja het-trikom (25, 37. i 40.).

Agromaus iz Nadalja je slovio za favorita u okršaju sa SN Stefanov iz Stajićeva, ali je utakmica završena nerešenim rezultatm 1:1 (0:1). Jovan Čokulov (3.) je u ranoj fazi utakmice doveo ekipu iz Stajićeva u vođstvo, a Savo Klipić (29.) je minut pre kraja izjednačio. Odigrali su gosti iz Stajićeva još jednu utakmicu i pobedili bečejske Propale nade sa 4:2 (4:1). Sve je bilo rešeno već u prvom poluvremenu. Prvi gol postigao je Stevan Ivanov (3.), potom su se u listu strelaca upisali Jovan Čokulov (5. i 14.) i Aleksandar Stanić (8.), dok su golove za Propale nade postigli Bata Necić (11.) i Miloš Pinjo (22.). Ovim porazom Propale nade su završile učešće na turniru.

KMF Leteći Holanđanin iz Vrbasa je, takođe, sinoć odigrao dve utakmice. Prvo su deklasirali Čajkine asove sa 5:1 (0:0), a onda su u utakmici sa najviše golova izgubili rezultatom 6:7 (2:2) od kikindske ekipe Optika Zum. Luka Dragnić (17, 20, 28.) se istakao efikasnoću u prvoj utakmici, gde su strelci za Vrbašane bilo još Nemanja Miminović (26.) i Lazar Radanović (28.), a počasni pogodak a Čajkine asove postogao je Bojan Lovre (25.). U drugoj utakmici sa Kikinđanima, Vrbašani su pet minuta prekraja imali prednost 6:5, ali su potom primili dva gola i izgubili. Golove za pobedničku ekipu postigli su: Marko Spahić (7.), Stefan Kresoja (9. i 27.), Nedeljko Šarenac (20, 21. i 28.), Igor Aranitović (22.), a za Vrbašane dvojica igrača bili su strelci po tri gola, Nemanja Muminović (13, 17. i 23.) i Lazar Radanović (14, 24. i 25.).

Najzad, i uposlednjoj utakmici sinoćnog programa Knot Autofleks - Bombata Fast Fud  5:2 (2:1) viđeno je sedam golova, što znači da se na šest utakmica mreža zatresla 42 puta. Marjan Cvetković (6.) iz pobedničke ekipe je otvorio seriju golova, nastavili su Nenad Kudrić (15. i 25.), Ivan Drapšin (27.) i Miodrag Pelengić (30.), a strelci za Petrovoselce bili si Tamaš Nađ (14.) i Akoš Mesaroš (23.).

Kad smo već kod efikasnosti, Šandor Mihalec je sa četiri gola sada prvi strelac u konkurenciji veterana, ali njegova ekipa NK Automobili je završila takmičenje i nekoliko igrača prete da ga prestinu na golgeterskoj listi, pre svega trostruki strelci Marko Bubanja (Fortuna), Milan Ivanović i Saša Plavšić (Fill Feel) i Čaba Hegediš (Gladijator Maksimus). U konkurenciji seniora i dalje je prvi strelac Dragan Borić (Autoservis Obradović) sa osam golova, a ozbiljno mu se približio Luka Dragnić (Leteći Holanđanin) sa sedam, te sa šest golova Nikola Janić (Mistik Laminati), Robert Ileš (Papa Pub), koliko je dao i Davor Sabo (Knjigovodstvena agencija Enter), ali je njegova ekipa završila takmičenje. Iz prikrajka šansu vrebaju Nemanja Bursać (Gringosi)i Bratislav Jelić (Autoservis Kudrić ) sa po pet golova.

Da bi se lakše pratila zavšna faza grupnog dela takmičenja za seniore, evo je tabele sve četiri grupe, uz napomenu da su su uračunata i dva službena rezultata. Fortuna Sukur Metal igra polufinale na Dnevnikom turniru u Novom Sadu i predali su utakmicu RTV-u, a Mistik laminati igraju polufinale turnira u Vrbasu i predali su utakmicu Agromausu.

5.Mosijevi drugari           4    0    1    3    9:19     1

Na kraju evo i večerašnjeg programa: Bačko Gradište – Baron restoran i bar (17,00), Bačko Gradište – Papa Pub (17,45), Autoservis Obradović – Agromaus (18,30), Vrebalov Agrar – Autoservis Kudrić (19,00), Vrebalov Agrar – Knot Autofleks (19,35), Knot Autofleks – Autoservis Kudrić (20,10) i Mala naoblaka –Leteći Holanđani (20,45). Ovim programom završava se grupna faza takmičenja. Od sutra su i kod seniora eliminacione utakmice, koje se igraju 2 X 20 minuta. Prve četiri ekipe iz svake grupe nastavljaju takmičenje, gdemeđusobno ukrštaju A i C, odnosno B i D grupa. Prvi igra protiv četvrtog, a drugi protiv trećeg.