Bečejci, ipak, uspešniji u derbiju začelja

Momenat okršaja Bečejaca i Kraljevčana - foto: V. Jankov

Derbi začenja pripao je Bečejcima, ali ne željenim rezultatom za tri boda. Odluka je pala u taj brejku, pa su se mladi Kraljevčani sa bodom na kontu vratili kući. Koliko je meč rezultatski bio  neizvestan, potvrđuje odnos poena 109:105. Imajući sve u vidu, momci sa Tise, pogotovo ako se zna da zbog bolesti nisu mogli da računaju na Đorđa Rakića, moraju biti zadovoljni i sa dva boda.

Bolje su Kraljevčani otvorili utakmicu i u prvom setu, uglavnom, imali prednost odnekoliko poena. Trgli su se Bečejci u finišu, ali je trener gostiju Dejan Ratković uzeo tajm aut kod rezultata 22:21, par saveta je dobro došlo u završnici i poveli sa 1:0 u setovima (25:22). U drugom setu je bila rezultatska klackalica do 18:18, onda su gosti stekli tri poena prednosti, uspeo je domaćin sa anulira prednost (22:22) i u samom finišu izjednači u setovima (25:23). U trećem periodu igre Bečejci su sve vreme bili u vođstvu, ne velikom, a na kraju su zabeležili pobedu najvećom razlikom (25:20). Očekivalo se da su momci sa Tise prelomili utakmicu, ali tako nisu mislili i Kraljevčani. Iako su Bečejci sustizali njihovo vođstvo od po par poena (20:21), gosti su bili mirniji u završnici ovog seta i izborili se za taj brejk (25:22).

U petom setu su gosti poveli (6:3), Bečejci stigli (6:6), neizvesno je bilo do 11:11, a onda je Miloš Rakić sa serve stigao do poena asom, potom je proradio blok, a posle 14:12 Bečejci su uzeli tajm aut i, najzad, okončali dvosatnu borbu kraj Tise pobedom za dva boda.

Bečej - Ribnica 2 3:2 (22:25, 25:23, 25:20, 22:25, 15:12)

Bečej: Sportska dvoana OSC „Đorđe Predin Badža“. Gledalaca: 150. Sudije: Lazar Banjac (Beograd) i Jovan Jelisavac (Nova Pazova).

Bečej: M. Rakić, Mehić, I. Vukanić, Gajičić, Piljojčić, Mirković, Bašić, Milovac, V. Vukanić, Matijašević, Koković.

Ribnica 2: Dumanović, Vučetić, Milovanović, Zubljić, Stančić, Nikolić, Ratković, Miljković, Milosavljević, Nešović, Živanović.