EL: Gudura promašio šut za pobedu Fenera, Makabi razbio Barsu i naneo joj prvi poraz

Košarkaši olimpijakosa savladali su Fenerbahče u sedmom kolu Evrolige sa 67-65.

Olimpijakos je bolje otvorio meč. Vodili su tokom većeg dijela prvog perioda te su ga dobili sa 19-14. Imali su na startu drugog perioda i +9 ali je Fener došao do 27-27. Ipak, Olimpijakos je sjajno odigrao završnicu poluvremena i na odmor otišao sa +11. Fener se budi u nastavku te odličnom odbranom prilazi na dva poena zaostatka.

Meč je ušao u neizvjesnu završnicu. Fener je vodio 62-59 ali sa šest vezanih poena Slukasa, domaći prave preokret. Poenima pod faulom Polonara donosi izjednačenje. Na dvije sekunde do kraja, Slukas pogađa za 67-65. Imali su gosti napad za pobjedu ali je Gudurić promašio trojku.

Slukas je predvodio Oli do pete pobjede sa 14 poena. Veseli je predvodio Fener sa 14 poena i devet skokova dok je Gudurić dodao deset. Feneru je ovo inače peti poraz.

Makabi je u Tel Avivu upisao petu pobjedu. Ekipa trenera Sferopulosa savladala je Barselonu sa 85-68 te im je nanio prvi poraz u sezoni. Bajern je u njemačkom derbiju savladao Albu sa 82-69.