Omladinci Zvezde kroz krv, znoj i suze do drugog kola

Posle pobede u Irskoj rezultatom 2:1 omladinci Zvezde su na stadionu Čukaričkog danas dočekali Sent Patrik, šampiona Irske. Domaći tim je nastupio bez četiri standarda prvotimca, Lazetić je sa prvim timom u Danskoj, Marinković i Nikolašević sa kadetskom reprezentacijom, dok je Melentijević zaradio crveni karton na prvoj utakmici.

Prvi minuti protiču u međusobnom ispitivanju snaga, gosti su doduše nešto agresivniji zbog minusa iz prvog meča. Do prve prilike ipak stiže Zvezda, posle centaršuta Radojevića najviši u skoku je Pirgić, ali gostujući golman brani i izbacuje loptu u korner. Posle udarca iz ugla najviši u skoku je Leković i dovodi domaće u vođstvo, igrao se 12. minut. Zvezdu potom snalazi maler, jer pored 4 odsutna prvotimca i kapiten Ćurić je morao da napusti igru u 22. minutu zbog povrede.

Irci nakon primljenog gola više atakuju i pokušavaju šutevima sa preko 20 metara da ugroze Marinkovića. U dva navrata je šuteve zaustavio raspoloženi domaći golman, dok je dva puta lopta završila izvan okvira gola. Zvezda igra smušeno, to gosti ne koriste, mada gol visi u vazduhu. U jeku napada gostiju Beograđani umalo ne stižu do drugog pogotka, lopta je posle udarca Stojanovića sa 22 metra, u prvom minutu nadoknade, završila na stativi.

Samo što je krenuo nastavak Stojanović sa 10 metara ne uspeva da savlada gostujućeg golmana, još jedna prilika odlazi u nepovrat. Gosti u 52. minutu izvraćaju, ali Marinković hrabrom intervencijom u noge Lonerganu čuva svoj gol.

Kako vreme odmiče gosti su sve dominantniji, kako fizički, tako i brzinski, njihove bolje motoričke sposobnosti dolaze do izražaja. Odbrana domaćih se povija pod njihovim naletima, ali manjak fudbalskog talenta kod Iraca dolazi do izražaja, jer nemaju šlifa da zadaju poslednji udarac.

Irci u 69. minutu propuštaju još jednu stopostotnu priliku, Marfi sa svega 5 metara ne uspeva da savlada neustrašivog Marinkovića na golu. U 72. minutu Zvezda je izvela brz kontranapad, Pirgić se našao sam pred Kilijem, međutim nije bio dovoljno skoncentrisan, prebacio je čitav gol sa svega 7 metara.

Pritisak gostiju je popustio, a Branković posle solo prodora u 78. minutu lepo šutira sa 12 metara, lopta je prohujala iznad prečke. Susret je odlučen u 80. minutu, posle sjajne akcije Rakić-Kahvić-Milosavić, ovaj potonji je bio strelac za nedostižnih 2:0. Do kraja meča još je Kahvić u prvom minutu nadoknade pogodio prečku i propustio da se i on upiše u strelce.

Krv, znoj i suze, uz tehničko umeće odveli su Zvezdine momke u drugo kolo UEFA omladinske lige šampiona, ukupnim rezultatom 4:1. A, u drugom kolu Zvezda se sastaje sa pobednikom dvomeča Empoli - Domžale, prvi susret u Sloveniji je dobio prvak Italije rezultatom 2:1.

CRVENA ZVEZDA - SENT PATRIK 2:0 (1:0)

STADION: FK Čukarički. GLEDALACA: 700. GL.SUDIJA: Lukjancukas Manfredas. POM.SUDIJE: Bučinskas Edgaras i Arakelijan Gevork (LTU). STRELCI: Leković 12. i Milosavić 80.min (C.Zvezda). ŽUTI KARTONI: Radojević, Marić i Mimović (C.Zvezda), Fej i Manzambi (Sent Patrik).

CRVENA ZVEZDA: Marinković, Mimović (Pantić), Radojević, Leković, Lečić, Ćurić (Marić), Ognjenović (Branković), Stojanović, Kahvić, Milosavić, Pirgić (Rakić).

SENT PATRIK: Kili, Rajli (Ani-Enzekve), B.Kurtis, Fej, Korbeli (Birn), Lonergan, Marfi (Bartli), O Rajli (Manzanbi), Lipsjuk (Klark), S.Kurtis, O Brajen.

Voždovac 3 : 4 Crvena zvezda
RFK Grafičar 0 : 1 Čukarički
Mladost (L) 1 : 1 IMT
Mačva 2 : 1 Zemun
Spartak ŽK 1 : 1 Rad
Vojvodina 3 : 0 TSC