Futsaleri Bečeja pružili snažan otpor šampionu FON-u

Vadaski je samo dva puta savladan u sudaru sa aktuelnim šampionom FON-om - foto: V. Jankov

Futsaleri Bečeja porazom su započeli prvoligašku trku, ali igrom nisu razočarali u sudaru sa aktuelnim šampionom FON-om. Pružili su snažan otpor kvalitetnijem rivalu, ali nisu iskoristili svoje prilike, a bilo ih je, pa su se vratili sa gostovanja u Beogradu poraženi rezultatom 2:0 (1:0). Ostaje žal što nisu postigli prvoligaški gol „prvenac“, pa će to, verujemo, uslediti na svom terenu u drugom kolu protiv druge beogradske ekipe Konjarnik.

Od prvog sudijskog zvižduka momci sa Tise su pokazali da su došli da se nadigravaju sa renomiranim rivalom. Boris Bodonji je već u prvom minutu uputio šut i uzdrmao stativu. Tri minuta pre odlaska na odmor stativa je još jedanput bila saveznik Beograđana. Tada je Jovanović pokušao da proigra saigrača, lopta je pogodila Petraševića i odbila se do stative. U međuvremenu domaćin je u 12. minutu stigao do vođstva. Aleksić je snažno i precizno šutirao i lopta je tik uz stativu ušla u mrežu, a da Vadaski nije mogao da reaguje.

I u nastavku se vodila čvrsta borba. Nadigravanje je nastavljeno, bilo je prilika i pred jednim i pred drugim golom, ali se mreža zatresla samo u 33. minutu. Bečejci nisu najbolje izveli udarac iz ugla, usledila je kontra preko Pešića, koji je u pravom trenutku proigrao Krasnića i egzekucija je bila neminovna. Nedostajao je Bečejcima završni pas da materijalizuju dobru igru.

- Rival je kvalitetniji, ali da smo mi manje grešili možda bi prošli i bolje. Zadovoljan sam kako smo se predstavili protiv šampiona, mada ima tu još da se dorade neke stvari. Ipak je ovo prvoligaško takmičenje. Teško dajemo golove, jer ne odigravamo u pravom trenutku loptu, ali kroz rad ćemo i to popraviti. Trka je tek počela i kako bude odmicala igraćemo sve bolje, veruje u svoje momke trener Bečejaca Igor Šošo.

Na startu elitnog takmičenja, boje Bečejaca branio je sledeći sastav: VADASKI, NOVAKOVIĆ, STANOJEVIĆ, GOLUB, BODONJI, Živkucin, Živić, Korać, Jovanović, Arđeljan.