Treća uzastopna pobeda Kamenorezca 76

Detalj sa meča - foto: Dragan Ivanović

Na igralištu u Dublju po kišovitom i prohladnom vremenu odigrana je utakmica u okviru 9. kola Druge rasinske okružne lige. Domaći Kamenorezac 76 pobedio je gostujuću ekipu Donji Kopaonik iz Razbojne rezultatom 3:0 poluvreme 1:0 i sada sa 12 bodova zauzima 9. poziciju na tabeli. Ovo je treća uzastopna pobeda dubljana posle lošeg starta na početku prvenstva.

Beležimo dobro, kvalitetno i nepristrasno suđenje glavnog sudije Dušana Stojanovića, kome su pomagali mahanjem sa strana Mina Matić i Miloš Milenković. Dužnost delegata profesionalno je obavio iskusni Slobodan Obradović.

Tokom cele utakmice rominjala je kiša i duvao vetar tako da su se po raskvašenom terenu igrači sporije kretali, bilo je šansi ali su pojedinci bili neprecizni. Ipak domaći su došli u vođstvo 1:0 u 6. minutu strelac je bio agilni i brzonogi napadač Đorđe Andrijašević, on se i po drugi put upisao u listu strelaca za 2:0 u 60. minutu. Konačan rezultat 3:0 postavio je Slavko Srejić koji je i na prošloj utakmici u gostima postigao pogodak, ovoga puta u 85. minutu i tako se posle povrede uspešno vratio na fudbalski teren. Dobro je funkcionisala i odbrana Kamenorezca 76, istakao se dobrim odbranama golman Vladimir Petrović, ostali na čelu sa kapitenom Draganom Župcem uspešno su odbijali napade gostiju.

Istakli su se i napadači predvođeni Nikolom Pecićem. Beležimo i veliku ljubav jednog mladog čoveka za dubljanski klub, to je Vukašin Petrašinović, on ide na svaku utakmicu koju igra Kamenorezac 76, snima pogodke, prikazuje ih na fejsbuku ali je uspešan i kao redar, skuplja lopte koje igrači pošalju van terena.

Posle ovog odigranog kola dubljani u narednom 10. kolu gostuju u Gornjem Ribniku, gde će pokušati da ostvare povoljan rezultat. Fudbaleri Donjeg Kopaonika i posle ovog poraza su i dalje na četvrtom mestu tabele, u narednom kolu dočekaće u Razbojni ekipu Poljoprivrednika iz Počekovine.

Jezero 2017 7 : 1 Župski biseri
Omladinac 7 : 0 Ribnik
Kamenorezac 76 3 : 0 Donji Kopaonik
Poljoprivrednik 1 : 0 14. Oktobar
Polet 57 3 : 0 Varvarin
Borac 2 : 1 Vinogradar
Velika Drenova 3 : 0 Mladost
Stari Trstenik 0 : 1 Garevina