FUD poražen na gostovanju u Varvarinu

Ekipa FUD-a - foto: Žarko Arsić/arhiva kluba

FUD je pretrpeo prvi poraz i to na gostovanju protiv ekipe Temnića 1924. Poveli su gosti u 3. minutu kada je sa leve strane slobodan udarac izveo Nikolić a golman domaćina veoma loše intervenisao i lopta je završila iza njegovih leđa za 0:1. U 4. minutu domaćin je imao slobodan udarac a golman gostiju krajnjim naporom izbacuje loptu u korner. Tražili su domaći fudbaleri penal u 5. minutu posle kornera zbog navodnog igranja rukom igrača gostuju, ali je sudija nastavio igru. Domaćin stiže do izjednačenja u 16. minutu a gol postiže Mihajlović. Nije dugo trajalo radovanje domaćih fudbalera i već u 18. minutu nesporazum golmana i odbrabenih igrača odlično koristi Ignjatović  i postiže gol za vođstvo gostiju 1:2. Kurtanović je postigao prelep gol u 28. minutu za izjednačenje 2:2, golman gostju je bio nemoćan.

U drugom poluvremenu domaćin je ponovo poveo u 62. minutu a strelac je bio Savić. Ignjatović se po drugi put upisuje u strelce u 63. minutu i donosi izjednačenje svojoj ekipi.  Ekipa Temnića 1924 je pobedonosni gol postigla tri minuta pre kraja meča u 87. minutu za radost domaćih igrača, a strelac je bio Ilić.

Temnić 1924 - FUD 4:3
Varvarin - Stadion Temnića. Gledalaca 60. Sudija: Slaviša Jakovljević (Kruševac) 6,5. Strelci: Mihajlović u 16. Kurtanović 28. L.Savić 62. i Ilić 87. za Temnić 1924, a Nikolić 3. Ignjatović 18. i 23. za FUD. Žuti kartoni: D.Mihajlović (Temnić 1924) i Rakićević (FUD). Igrač utakmice: Kurtanović.

Temnić 1924: Građanin 6,5, L.Radivojević 6,5, Jevremović 7 (od 75. min. M.Marković  -), L.Savić 7, Đ.Pavlović 6,5, Branković 6,5 (od 65. min Aksentijević-), Milojević 6,5, Ilić 7 (od 8. min. Mišić-), D. Mihajlović 7, Kurtanović 8, Jovanović 6,5.
FUD: Jovanović 6,5, Dar.Čaloveić 6,5, Rakićević 6 (od 60. min. Minić 6,5), Nikolić 7,5 (od 85. Vukojević-), Dal.Čaloveić 6,5 (od 85. min. Čolić-), Obradović 7, Šola 6,5, Ignjatović 7, Mitrović 6,5, Luković 7(od 72. min. Zdravković-), Pavlović 6,5.

13. April 2 : 5 Vinogradar
Sebečevac 8 : 1 Sloga (D)
Sloga (Ć) 3 : 4 Jastrebac (VŠ)
Temnić 1924 4 : 3 FUD
Čitluk 1 : 2 Sloga (L)
Rubin 1 : 1 Bošnjane