26.09.2021 Ana Jovanović

ARKUS liga: Trijumfi Jagodine i Radničkog u gostima

Subotnje veče donelo nam je dve veoma uzbudljive utakmice trećeg kola ARKUS lige za žene. Oba puta slavile su gošće, uprkos prednosti koju je domaći tim imao na poluvremenu.

Derbi kola odigran je u Aranđelovcu, gde je Bekament BB imao plus četiri na poluvremenu protiv aktuelnog šampiona Jagodine (18:14), ali je na kraju ipak pretrpeo poraz – 28:29. Gošće su u poslednjem minutu susreta postigle gol za pobedu i zadržale maksimalan učinak u dosadašnjem toku takmičenja. Za igračicu utakmice proglašena je Katarina Radović, srednji bek Jagodine, koja se tri puta upisala u listu strelaca, a po pet pogodaka postigle su Teodora Majkić i Aneta Adžić. U domaćem sastavu ponovo se izdvojila Sara Garović, koja je 14 puta zatresla mrežu gostiju.

Minimalnu prednost na poluvremenu imale su rukometašice Vojvodine protiv ekipe Radničkog (14:13), ali su na kraju ostale bez bodova – 25:26. Gošće su u drugom delu igre preuzele vođstvo, a MVP priznanje otišlo je u ruke Teodore Veličković, koja je, kao i Jelena Knežević, meč završila sa šest golova na svom kontu. Jedan više postigla je Ajlin Bjelak, dok je Tamara Žarković bila najefikasnija u dresu Vojvodine sa osam pogodaka.

Preostale tri utakmice trećeg kola ARKUS lige za žene na programu su u nedelju, 26. septembra, kada će se sastati: 15:00 Beograd – Medicinar 18:00 Crvena zvezda – Železničar19:00 Bor – RTB - Naisa