Sinđelić posle preokreta do tri boda

Sinđelić je u lošoj seriji, posle tri startne trojke osvojili su samo bod na tri prethodne utakmice, dok se njihov današnji protivnik Zuce probio na drugu poziciju sa četiri uzastopne pobede.

Već u 5. minutu viđena je lepa akcija "Orlova". Jovančić je uposlio Kolarevića, ovaj šutira sa 7 metara, a Sudimac akrobatskom paradom čuva svoj gol i loptu šalje u korner. Igrao se 17. minut kada Kuzmanović sa gol linije izbacuje loptu nakon šuta Dragojlovića,  još jedna prilika za domaće odlazi u nepovrat.

Kazna stiže tridesetak sekundi kasnije, lucidni Petošević se driblingom oslobađa pratilaca i sa 16 metara loptu šalje u samo ćoše za vođstvo gostiju. Kolosalnu priliku da izjednače domaći ne koriste u 27. minutu, Marinković je idealno centrirao na Ivelju, a ovaj glavom sa tri metra uspeva da prebaci prečku. Slaba završnica je koštala Sinđelić rezultatskog zaostatka u prvom poluvremenu.

Samo što je počelo drugo poluvreme još jedna ozbiljna prilika za Sinđelić. Posle udarca iz ugla najviši u skoku je Mališić, lopta je posle njegovog šuta prohujala desetak santimetara iznad prečke. Sve do 64. minuta nije bilo uzbuđenja, a onda Jovančić sa 13-14 i Novićević sa 16 metara, minut kasnije, nisu uspeli da donesu izjednačenje.

Pravda stiže u 73. minutu sa bele tačke, strelac je Jovančić. Prethodno je Stanovčić igrao rukom u svom kaznenom prostoru. Tri minuta kasnije gosti propuštaju izglednu priliku, Savić je bio kratak na dodavanje Đorđevića, ostaje nerešen rezultat.

Sinđelić želi do sva tri boda, ređaju se napadi, a stopostotnu šansu propustio je Kolarević u 84. minutu posle centaršuta Spasojevića. Odluka stiže u 86. minutu, rezervista Novićević je sa penaltika savladao nemoćnog Sudimca za potpuni rezultatski preokret.

Ovom pobedom Sinđelić se vratio u trku za prvo mesto i povratak u Srpsku ligu. Sinđa je narednog kola gost u Padinskoj skeli, dok u Zuce stižu "Gaučosi" sa Dorćola.

SINĐELIĆ - ZUCE 2:1 (0:1)

STADION: FK Sinđelić. GLEDALACA: 250. GL.SUDIJA: Jeremić Ivan. POM.SUDIJE: Živkov Stefan i Bigović Aleksa. STRELCI: Jovančić 73. (k.u.) i Novićević 86.min (Sinđelić), Petošević 18.min (Zuce). ŽUTI KARTONI: Marinković i Ačanski (Sinđelić), Savić i Rajković (Zuce).

SINĐELIĆ: Kokot, Marinković, Ačanski (Tošić), Mališić, Radošević (Rašljanin), Lakić, Grijaković (Novićević), Ivelja, Dragojlović (Spasojević), Jovančić, Kolarević.

ZUCE: Sudimac, Pršo (Petković), Rajković, Stanovčić, Ivanović, Čolić, Savić, Petošević, Đorđević (M.Lukač), Kuzmanović (Vujović), Popović (A.Lukač).