Het-trik Grujičića za pobedu Miločajca

Dobro ispunjeno gledalište

Veoma dobra fudbalska predstava viđena je danas ne neutralnom, ali odličnom terenu u Obrvi. Odličan ambijent stvorili su brojni ljubitelji fudbala, pre svega oni iz Miločaja, imao je i Omladinac svoje pristalice, takođe, bilo je i gledalaca iz drugih okolnih mesta. Svi oni nisu zažalili što su što su odvojili vreme za ovaj meč, jer su fudbaleri oba tima pružili sve od sebe. Na kraju su se radovali navijači domaćina iz Miločaja, ali su i gostujuća publika može biti zadovoljna utiskom koji su ostavili njihovi ljubimci.

Miločajac je ponovo nastupio relativno kompletan. Iz zdravstvenih razloga nije bilo Spasojevića (trener-igrač) i Lazarevića, a u poslednji čas šef Mijatović ostao je i bez Šarca, koji će kako  se očekuje biti na raspolaganju iduće nedelje. Primetno je da nije bilo ni Radovanovića, a na klupi se pojavio mladi štoper Talović, koji je pristigao iz mrčajevačkog Orlovca, u kom je bio kapiten omladinske ekipe. Od ovog momka se očekuje da uskoro preuzme značajniju ulogu, nakon kraće adaptacije. Početnog ispitivanja snaga faktički nije ni bilo. Miločajac je zapretio već u drugom minutu, kada je mladi Božić dobio pas u prostor, ali je njegov šut sa 15-ak metara završio pokraj leve stative golmana Trajkovića. Nedugo zatim prete iz solidnih pozicija Vesković i Mladen Grujičić, ali falilo je malo preciznosti u njihovim šutevima. Omladinac je do prve prilike došao iz kontre, ali situaciju "dva na dva" nisu uspeli da pretvore u pogodak. I onda hladan tuš za domaće navijače u 14. minutu. Vezisti Miločajca nesmotreno gube loptu na svojoj polovini u centralnom delu terena, u posed iste dolazi igrač gostiju Vesković, koji je poneo nekoliko koraka i uputio odličan udarac sa oko 25 metara, pogodivši pritom desni gornji ugao gola Đorđevića, koji je čini se u toj situaciji nije bio najbolje postavljen. Kasnije se Vesković povredio i napustio teren, a radi se o fudbalskom veteranu, koji je dve decenije jedan od zaštitnih znakova kluba iz Drakčića. Mogao je Miločajac do poravnanja već 2 minuta kasnije, loptu je na poziciji levog krila primio Grujičić, međutim našao se gotovo u mrtvom uglu, odakle šutira i pogađa stativu, na odbitak je natrčao Božić, ali je iz odlične pozicije prebacio gol. Sledeća prilika domaćih proistekla je iz kontre koju je odlično povukao Čubrić, usledio je pas ka Grujičiću, a ovaj odlično upošljava Veskovića koji se nalazio u idealnoj poziciji nakon ubacivanja sa desnog krila, međutim, signaliziran je ofsajd. Nastavio je Miločajac da juri izjednačenje, u čemu je uspeo u 26. minutu. Glavni protagonista bio je Božić, koji je povukao jednu loptu sa levog krila, munjevito ušao u šesnaesterac, i školski uputio oštar povratni pas koji ipak nije došao do njegovih saigrača, već je lopta na prvoj stativi pogodila u nogu Ristića iz Omladinca i odsela u mreži gostiju. Potom se borba rasplamsala na svim delovima terena, da bi finiš poluvremena bio vrlo buran. Od 42. minuta obe ekipe ostale su sa po 10 igrača na terenu. Kontru Omladinca povukao je Simić koga faulom je zaustavlja A. Grujičić, međutim Simić nesportski reaguje, gura štopera domaćih u trenucima kada je igra već bila prekinuta. Nažalost, jedan od ključnih igrača Miločajca se nije iskontrolisao, uzvratio je istom merom napadaču iz Drakčića, uključilo se u gužvu još nekoliko igrača oba tima, a epilog su predstavljali direktni crveni kartoni za oba vinovnika. I onda preokret. Igrao se 44. minut, režija (sjajan dubinski pas) Šljivića, a realizacija golgetera Grujičića, koji je bio okrenut leđima od gola gostiju, ali udarcem glavom sjajno lobuje vratara Omladinca za veliko slavlje domaćih igrača i brojnih navijača. Uspeo je tako defanzivac Šljivić da upiše asistenciju i upotpuni svoju zrelu i sigurnu igru danas. Mogao je to slavlje da pokvari jedan igrač gostiju u 45. minutu, nakon dobrog udarca glavom posle kornera, ali je njegov šut Đorđević odlično zaustavio.

Na poluvremenu je domaći strateg Mijatović morao da izvrši određene rokade u defanzivi, kao bi se kompenzovalo odsustvo isključenog Andrije Grujičića, čiji će izostanak biti veliki hendikep za Miločajac u narednim utakmicama. Umesto povređenog Nedeljkovića ušao je Stojanović, ali ne na njegovu, već na poziciju levog beka, odakle je Šljivić prebačen na štopera, dok se na desnom beku našao Vesković, po vokaciji napadač. Uz drugog (takođe prinudnog) štopera Marinkovića, ovako izmenjena poslednja linija funkcionisala je sasvim korektno, bez većih grešaka. Drugi deo krenuo je maestralnim prodorom svežeg Stojanovića, koji je u slalomu po levoj strani nanizao više igrača gostiju, potom odlično uposlio Grujičića, ali ovaj iz mat situacije šutira iznad prečke. Nije uspeo pomenuti napadač da prelomi meč u tom 47. minutu, ali je u finišu po ko zna koji put ipak postao čovek odluke, dok je brzonogi Stojanović u još par navrata ponovio slične prodore. Trudili su se i igrači iz Drakčića, čak se i zatresla mreža Đorđevića, ali je pomoćnik signalizirao ofsajd poziciju u 62. minutu. Gosti su imali slobodan udarac sa velike distance iz kog je ubačena visoka lopta u čijoj se putanji našao jedan igrač gostiju, koga je ona preletela ili je on možda zakačio i na čudan način završila u mreži. Nije se jasno videlo da li se pomenuti fudbaler u trenutku upućivanja iste nalazio iza defanzivaca domaćina. Ako jeste, onda je ofsajd,  bez obzira da li je igrao loptom ili ne, jer se našao njenoj putanji i zasmetao vrataru, ali sa komentatorskog mesta to je bilo nemoguće utvrditi. Zastavica je visoko podignuta,a dilema je ostala. Tri minuta kasnije sjajna šansa za Božića, koji ulazi u kazneni prostor rivala, tuče po zemlji, ali Trajković brani.  Utisak je da je možda trebao uposliti Grujičića, koji je bio potpuno sam. To što nije uradio Božić, jeste Grujičić kada je u 68. minutu istrpeo jedan duel, potom bacio u vatru Veskovića, ovaj ulazi u šesnaesterac gostiju malo iskosa sa desne strane, rezantno šutira u kontra ćoše, ali Trajković maestralno brani. Tada su se gosti odbranili, ali nisu u 71. minutu, akciju je započeo Vesković, sledi niz dodavanja i pas ka centralnoj figuri ovog meča, koji je sa 11-12 metara rutinski prosledio loptu u mrežu ovog puta nemoćnog golmana gostiju. Oni koji navijaju za Omladinac smatrali se da je u začetku akcije lopta Veskoviću pobegla u aut, teško je proceniti, čini se da ipak nije celim obimom napustila granice terena, mada je za ovakve situacije VAR jedino rešenje. Ni treći gol domaćina nije otklonio sve dileme oko ishoda meča, s obzirom da je Omladinac u 75. minutu smanjio rezultat nakon filigranske akcije po levoj strani, njihov napadač odigrava pas na drugu stativu, pa je usledila rutinska egzekucija iz neposredne blizine. Par minuta kasnije, Danilović kreator igre domaćih spaja sa golom Božića, ali ovaj iz idealne pozicije ovog puta prebacuje gol. Tačku na i stavio je M. Grujičić efektnim golom iz slobodnog udarca, malo iskosa sa leve strane(vidi sledeću objavu). Tom prilikom lopta je dodirnula prečku i ruku gostujućeg vratara, koji je paradom samo ulepšao ovaj pogodak. Sa ovim het-trikom, Mušir ponovo ističe kandidaturu za prvog strelca lige, a mora se napomenuti da je danas nekoliko puta bio veoma grubo zaustavljan od strane defanzivaca tima iz Drakčića.

Radost domaćih nakon gola Grujičića

Do kraja meča, beležimo još situaciju kada je nakon kornera za Miločajac Danilović okrznuo loptu glavom na prvoj stativi, a na istu uklizao Šljivić, međutim zaksnio je za delić sekunde da je sprovede u mrežu iz neposredne blizine. Nadoknada od 5 minuta nije donela veća uzbuđenja, pa se rezultat od 4:2 više nije menjao. Meč je definitivno obilovao uzbuđenjima i solidnim ivalitetom za ovaj rang takmičenja. Gostima želimo sreću u narednim susretima i da ostvare svoj cilj. Miločajac je došao do salda od 13 bodova, što će biti dovoljno najmanje za deobu druge pozicije, ali se mora sačekati ishod popodnevnih susreta.  Iduće nedelje na rasporedu je sedmo kolo u kom Miločajac gostuje u Kovačima, ekipi Apolona, dok Omladinac za rivala ima komšije iz Jarčujka.

Miločajac - Omladinac 4:2 (2:1)

Miločajac: Đorđević, Nedeljković, Šljivić, Marinković, A. Grujičić, Čubrić, Danilović, Vesković, Tanasković, Božić, M. Grujičić, igrali su još Stojanović, Milosavljević, Andrić i Arapović.
Omladinac: Trajković, Perić, Savić, Vukićević, Rakić, Vesković, Babović, Dukić, Simić, Milošević, Ristić, igrali su još Jovanović, Popović i Mihajlović.

12 Kraljevo Hajduk 5 1 2 2 5
13 Mineral 2015 6 1 1 4 4