Šumadinci slavili na "Krovu"

Novajlija iz Kragujevca po prvi put gostuje na Krovu u veoma nezgodnom trenutku, kada Voždovac zbog neuspeha u prethodnom kolu u Nišu traži iskupljenje kod kuće. Veoma zanimljiv početak, Voždovac već u 2. minutu propušta da povede, Leković je sjajno odbranio šut Pantovića iz blizine. Na isteku 6. minuta ponovo se istakao golman gostiju odbranivši udarac Milosavljevića sa oko 8 metara. Uzvraćaju gosti u 10. minutu kada Mirić šutira sa 5-6 metara glavom visoko iznad gola, posle centaršuta Dragutinovića.

Nakon furioznog početka nastupio je period mirnije igre sve do 20. minuta, kada na centaršut Purtića iz slobodnjaka Milović sa tri metra uspeva da prebaci čitav gol gostiju. Pantović se obrukao u 31. minutu, izašao je sam pred Lekovića i hteo je loptu da mu pošalje kroz noge u gol, ali mu je sigurni golman gostiju pročitao nameru. Kazna stiže u 32. minutu, strelac za Kragujevčane je iskusni Mirić posle solo prodora, sa oko 4 metra razdaljine.

Drugih 45 minuta ˝Zmajevi˝ stavljaju sve na napad s željom da se iskupe za silne promašaje iz prvog perioda. U 57. minutu domaći, doduše, postižu pogodak, ali je posle VAR konsultacije poništen zbog ofsajda. Nakon mnogo truda izjednačenje stiže u 69. minutu. Nakon udarca iz ugla na pravom mestu se našao Milović i glavom loptu smestio u gol.

Nisu se domaći dugo radovali, tek neka dva minuta. Rezervista Trifunović samo što je ušao u igru postiže pogodak i dovodi Kragujevčane ponovo u vođstvo. Do kraja susreta nije bilo rezultatskih promena. Ovo je Voždovcu drugi poraz u nizu, obili su im se o glavu promašaji iz prvog poluvremena. Radnički nosi kući velika tri boda, a u sredu im na ˝Čika Daču˝ stiže stari poznanik iz Novog Pazara, dok su ˝Zmajevi˝ gosti šampionu na Marakani.

VOŽDOVAC - RADNIČKI (KG) 1:2 (0:1)

STADION: FK Voždovac. GLEDALACA: 800. GL.SUDIJA: Tomić Pavle. POM.SUDIJE: Živin Svetozar i Radić Petar. STRELCI: Milović 69.min (Voždovac), Mirić 32. i Trifunović 71.min (Radnički Kg). ŽUTI KARTONI: Bogdanović i Hajdin (Voždovac), Varjačić, Leković, Srnić i Tomić (Radnički Kg).
VOŽDOVAC: Preković, Bogdanović (Mašović), Milović, Milosavljević, Lasickas, Mijailović, Pantović (Stojčev), Vujnović, Purtić (A.Stanisavljević), Ivezić, Hajdin.
RADNIČKI (KG): Leković, Lakićević, Damjanac, Dragutinović, Burmaz (Trifunović), Kovačević (Rašo), Varjačić, Vidović, Filipović, Mirić, Tomić (Srnić).

Radnik 0 : 2 Vojvodina
TSC 1 : 2 Napredak
Čukarički 2 : 1 Spartak ŽK
Proleter 2 : 3 Mladost
Partizan 1 : 1 Crvena zvezda
Voždovac 1 : 2 Radnički 1923