Zvezda nastavila pobedonosni niz

Vodeći tim omladinske lige Srbije dočekao je goste sa severa zemlje spreman da nastavi niz pobeda. U tome im je pomogao half gostiju Kangrga kada je u 6. minutu u svom kaznenom prostoru nespretno srušio Nikolaševića. Penal je sigurno izveo kapiten domaćih Ćurić poslavši loptu u jednu, a golmana u drugu stranu. I pored terenske inicijative i stalnih ataka, Zvezda iz brze tranzicije prima gol. Strelac za izjednačenje je bio Beskorvajni u 24. minutu.
Apsolutnu dominaciju u drugom poluvremenu domaći krunišu tek u 67. minutu, posle niza propuštenih prilika. Nakon udarca iz ugla Stojanović je bio najviši u skoku i udarcem glave zatresao mrežu. Blic krig Zvezde, Ćurić dva minuta kasnije lažnjakom šalje u prazno dva protivnička igrača i levom nogom sa 15 metara trese mrežu nemoćnog Amidžića.
Najbolji akter današnjeg susreta Ćurić je mogao i do het-trika u 76. minutu, isprečila se stativa nakon njegovog udarca sa desetak metara. Tačku na utakmicu je stavio Stojanović minut pre kraja nakon solo prodora, za visokih 4:1.
Ovom pobedom Zvezda je ostala usamljena na vrhu sa stopostotnim učinkom i iduće nedelje gostuje na Karaburmi, dok TSC na terenu svoje akademije dočekuje vršnjake iz Čukaričkog.

CRVENA ZVEZDA - TSC 4:1 (1:1)

STADION: Rajko Mitić - jug veštačka trava. GLEDALACA: 300. GL.SUDIJA: Kovačević Igor. POM.SUDIJE: Bogićević Goran i Hrutka Marko. STRELCI: Ćurić 7. (k.u.) i 69, Stevanović 67. i Stojanović 89.min (C.Zvezda), Beskorvajni 24.min (TSC). ŽUTI KARTONI: Lečić i Ćurić (C.Zvezda), Marsenić (TSC).
CRVENA ZVEZDA: Marinković, Mimović (Marić), Radojević, Leković, Melentijević, Lečić, Ćurić (Rakić), Stojanović, Kahvić (Ognjenović), Milosavić (Pirgić), Nikolašević (Branković).
TSC: Amidžić, Ostojić, Dmitrović, Kangrga, Viola (Milošević), Beskorvajni, Gardašević, Rakić, Marsenić (Krunc), Bugarin, Petrović.

Vojvodina 1 : 1 Voždovac
Spartak ŽK 0 : 1 Partizan
Mačva 0 : 0 Radnički 1923
Mladost (L) 1 : 1 Brodarac
RFK Grafičar 2 : 1 OFK Beograd
Crvena zvezda 4 : 1 TSC