Studenti ubrali "bulke"

Dva tima iz sredine tabele na Adi traže izlaz iz prosečnosti. Međutim, po igri iz prvog kvartala utakmice ne bi se reklo da ka tome teže. Igra se uglavnom odvija na sredini terena uz blagu inicijativu gostujuće ekipe, ali bez udaraca u okvir gola.

Prvu i jedinu ozbiljnu priliku u prvom poluvremenu stvaraju domaći u 37. minutu. Jovanović centaršutem pronalazi u srcu šesnaesterca Arsovića koji je uputio loptu glavom za 20-30 santimetara kraj stative.

Na samom početku drugog dela, trenutak nadahnuća domaćeg špica Arsovića bio je dovoljan za vođstvo. Solo prodorom je umakao gostujućoj odbrani i sa 7-8 metara loptu ispod nemoćnog Đokića plasirao u mrežu. Mrđenović u 54 minutu ima kolosalnu šansu da uveća vođstvo, ali sa 10 metara ne pronalazi put lopti u mrežu, blok odbrane Zvezdare je odradio svoj deo posla.

Samo sto je ušao u igru Milošević je povisio na 2:0. Lep prodor po boku u 56. minutu krunisao je preciznim udarcem u suprotne rašlje. Radojičić je uzvratio na drugoj strani u 68. minutu, golman domaćih je sjajnom intervencijom uspeo da sačuva svoj gol.

"Bulke" kroz pas igru traže šansu da postignu pogodak, ali odbrana domaćih na čelu sa golmanom Bojovićem uspeva da izdrži sve nalete protivnika. Uz to Maljković u 82. i Gavrilović u 86. minutu iz brze tranzicije ulaze u prilike, ali ne uspevaju da meč zatvore pogotkom. Na kraju vredna tri boda zasluženo pripadaju domaćoj ekipi.

STUDENTSKI GRAD - ZVEZDARA 2:0 (0:0)

STADION: CS FSB Ada Ciganlija. GLEDALACA: 200. GL.SUDIJA: Jeknić Darko. POM.SUDIJE: Glišić Nikola i Nikolić Nenad. STRELCI: Arsović 47. i Milošević 56.min (St.grad). ŽUTI KARTONI: Marinković, Mrđenović, Maljković i Pupovac (St.grad), Ignić i Milićević (Zvezdara).

STUDENTSKI GRAD: Bojović, Stokić (Pupovac), Mladenović, Marinković (Lukić), Ćulum, Milanović, Mrđenović, Aćimović (Milošević), Arsović (Mitrović), Gavrilović, Jovanović (Maljković).

ZVEZDARA: Đokić, Bratić (Gusnić), Čvorović, Stojanov, Sarić, Ivaniš (Ignić), Bjelanović (Vučićević), Jovanović, Radojičić (Milićević), Nišavić (Karić), Vukićevi

BASK 0 : 0 Ušće Novi Beograd
Studentski grad 2 : 0 Zvezdara
Leštane 0 : 1 Radnički (O)
Jedinstvo 0 : 2 Brodarac
Radnički (NB) 0 : 1 BSK Borča
Prva iskra 2 : 1 Zemun