Zvezda sigurna protiv Rada

Prošlogodišnji šampion je krenuo ofanzivno na Banjici. Međutim prvu priliku ima Rad iz kontranapada u 7. minutu. Delibašić je izbio sam pred Marinkovića koji je uspeo da ukroti njegov šut i sačuva mrežu netaknutom.

Zvezda je povela u 10. minutu, strelac je Milosavić udarcem sa oko 13-14 metara. Drugi gol za Zvezdu je ustvari autogol. Posle udarca iz ugla Kahvić je loptu zahvatio glavom, ona je udarila Mitića na 3 metra ispred gol linije, promenila pravac i prevarila nemoćnog Martinovića. Igrao se 24. minut.

Rad postiže pogodak bez šanse u 31. minutu. Golman Zvezde Marinković je podleteo na centaršut Radlovačkog, Deljaninu nije preostalo ništa drugo nego da loptu pošalje u praznu mrežu. Već u sledećem napadu Kahvić iz blizine postiže pogodak i odvodi goste ponovo na dva gola razlike.

Kahvić je mogao pogoditi mrežu po drugi put nakon samo 30 sekundi igre u nastavku, njegov udarac glavom je završio tik kraj stative Rada. Gosti neprestano napadaju, a Stanković je u 55. minutu prosto probušio mrežu šutem sa 14 metara za 4:1.

U 60. minutu sjajna kombinacija između Kahvića i Nikolaševića, ovaj potonji šutira sa par metara, Martinović čudesno brani. Domaći se ne predaju i u 65. minutu posle izvedenog kornera najsnalažljiviji u šesnaestercu je Nikola Milić i smanjuje vođstvo Zvezde.

Zvezda ima inicijativu čitavo vreme, a Nikolašević u 73. minutu ne koristi kolosalnu priliku da golom zatvori susret. Što je ranije propustio, Kahvić je ispravio u 77. minutu postigavši svoj drugi, a peti gol za goste. Mogao je i Rad do još jednog pogotka, šut Maksimovskog sa 10 metara odbranio je Marinković. Ova veoma zanimljiva i efikasna utakmica završena je zasluženom pobedom Crvene Zvezde.

RAD - CRVENA ZVEZDA 2:5 (1:3)

STADION: FK Rad - veštačka trava. GLEDALACA: 100. GL.SUDIJA: Janjuš Predrag. POM.SUDIJE: Tomović Bojan i Rašković Boško. STRELCI: Deljanin 31. i N.Milić 62.min (Rad), Milosavić 10, Mitić 24. (a.g.), Kahvić 32. i 77 i Stanković 55.min (C.Zvezda). ŽUTI KARTONI: Radojević i Melentijević (C.Zvezda).

RAD: Martinović, Zvizdić, M.Milić, Hiti, Savić, Mitić, Radlovački (N.Milić), Radovanović (Maksimovski), Delibašić (Petrović), Nenadović (Petronijević), Deljanin (Popesković).

CRVENA ZVEZDA: Marinković, Mimović, Radojević, Leković, Melentijević, Ćurić (Lečić), Stojanović (Pirgić), Stanković (Vidojević), Kahvić (Rakić), Milosavić (Branković), Nikolašević.

Voždovac 2 : 3 IMT
Zemun 1 : 3 Čukarički
Rad 2 : 5 Crvena zvezda
TSC 2 : 0 RFK Grafičar
OFK Beograd 0 : 5 Mladost (L)
Brodarac 2 : 0 Mačva