Vojvođanska liga - Jug: Donji Srem 2015 - RFK Novi Sad 3:2

Pećinčani nastavljaju "nisku bisera"

Posle dva uzastopna gostovanja, s kojih se vratio „pevajući“, Donji Srem 2015 se konačno, u novoj sezon, i predstavio na „Suvači“. Nastavljen je kontinuitet dobrih igara, i trenutno je pećinački zonaš jedina ekipa sa maksimalnim učinkom posle tri kola.

Već posle uvodnih minuta moglo se naslutiti da će utakmica biti veoma zanimljiva; mnogo tempa, mnogo ritma, borbenosti… U 17. minuti Mance je bio u prilici za nešto više; ubačenu lopti sa strane, glavom šalje ka golu:; sve se završilo bez promene rezultata. Minut – dva kasnije viđen je vrlo neugodan šut Vukašina Trifunovića. U 19, minutu terenska inicijativa Donjeg Srema 2015 je konačno „materijalizovana“. Sjajan šut Nikolića, golman Romić je nemoćan i to je 1:0. Radost domaćih navijača nije dugo trajala i u 22. minutu poravnanje rezultata: napad gostiju iz Novog Sada tekao je po levoj strani, ubačenu loptu Simić zahvata „iz prve“ i šalje je u mrežu Ristića. U 30. minuti, Nikolić ubacuje loptu sa strane pred gol gostiju, pred golmanom Romićem lopta pada na zemlju, nezgodno odskače i na opšte iznenađenje završava u mreži.

Dobro je domaćin počeo i drugo poluvreme: u 52. minuti Kokir je sjajno proigran, dugo vuče loptu i kada je bio u neposrednoj blizini gola, dobro odmerenim udarcem šalje je iza leđa Romića za ubedljivih 3:1. Sledi period utakmice kada se Donji Srem 2015 prilično povukao i prepustio gostima inicijativu. Međutim, sve što je RFK Novi Sad uspeo da uradi je smanjenje rezultata u 88. minutu: fantastično izveden slobodan udarac Brankovića, golman Ristić je bio nemoćan i to je bilo konačnih 3:2.

PEĆINCI. Sportski centar „Suvača“. Gledalaca: 350. Sudija: Bojan Graovac. Strelci: 1:0 Nikolić u 19, 1:1 Simić u 22, 2:1 Nikolić u 30, 3:1 Kokir u 52, 3:2 Brankovič u 87. minutu. Žuti kartoni: Nikolić i Zorić (Donji Sremn 2015), Branković, Balabanović i Vukaljević (RFK Novi Sad 1921). IGRAČ UTAKMICE: Marko Nikolić.

DONJI SREM 2015: Ristić, Mance, Jurišić, Nikolić (od 86. Vukosavljević), Kokir (od 86. Radivojrević), Zorić, Sekulić (od 75. B. Trifunović), V. Trifunović (od 65. Perišić), Ješić, Zejić, Bojić (od 75. Vukmanović).

RFK NOVI SAD 1921: Romić, Branković, Kavčić (od 67. Panjak), Ivan, (od 46. Pekić) Suvajdžić (od 67. Mitrović), Ignjić (od 82. Kantardžić), Simić, Erak, Balabanović, Janjić (od 46. Vukaljević), Babić.

Hajduk 2 : 0 Budućnost
Radnički (Š) 0 : 1 Sloboda
Podunavac 0 : 0 Jedinstvo
Dunav 1 : 3 Mladost
Sloga (T) 2 : 2 Cement
Veternik 2 : 1 Radnički (NP)