Karaburma gleda ka Prvoj ligi

Dva tima sa maksimalnim učinkom na startu prvenstva, sastaju se u derbiju 3. kola na legendarnoj Karaburmi. Utakmicu su otvorili uz međusobni respekt i opipavanje pulsa. Nakon početne suzdržanosti "Romantičari" kreću ofanzivnije, a prvo uzbuđenje je viđeno u 26. minutu. Unković je petljao na ivici šesnaesterca i pogrešio, lopte se dokopao Ugrica i šutirao, golman gostiju je kratko odbio loptu do Ranđića koji je iz prve šalje visoko iznad gola.

Samo 4 minuta kasnije Mikan je izbio sam pred gol gostiju, bocnuo loptu preko golmana, ali je ona odskakutala desetak centimetara pored desne stative. Ataci domaćih se nastavljaju, u 39. minutu Ugrica divno na 15 metara od gola gostiju pronalazi Kilibardu, koji se varkom tela oslobađa svog čuvara, međutim posle njegovog šuta lopta je završila na stativi. Prvo poluvreme je završeno najnepopularnijim rezultatom.

Obe ekipe su u nastavak ušle u nešto sporijem ritmu. Sve se promenilo u 56. minutu kada je Ranđić sjajno uposlio Kilibardu, a ovaj rutinski ispod golmana gostiju loptu poslao u mrežu za vođstvo domaćih od 1:0.

Mogao je OFK do drugog gola u 62. minutu, šut glavom Pavićevića sa 8 metara lepom paradom je zaustavio Drašković. Domaći i pored vođstva dominiraju na terenu, dok su gosti sa Novog Beograda prosto nevidljivi.

Sve se menja u poslednjih 15 minuta, gosti su se probudili i krenuli mnogo aktivnije da igraju. U prvom minutu nadoknade Vučinić je posle udarca iz ugla bio najviši i uputio šut glavom, ovog puta domaće je spasla stativa.

Ova zanimljiva fudbalska predstava je završena minimalnom pobedom domaćina, sasvim zasluženo. OFK Beograd narednog vikenda očekuje putovanje u obližnji Barič, dok na stadion kraj Studenjaka stiže lazarevački Borac.

OFK BEOGRAD - RADNIČKI (NBG) 1:0 (0:0)

STADION: OFK BEOGRAD. GLEDALACA: 300. GL.SUDIJA: Ržić Uroš. POM.SUDIJE: Božović Goran i Arnautović Nemanja. STRELAC: Kilibarda 56.min (OFK Beograd). ŽUTI KARTONI: Popović i Pavićević (OFK Beograd), Aničić (Radnički NBG).

OFK BEOGRAD: Jevtić, Popović (Radić), Pantić, Ugrica, Gogić, Ratković (Nedeljković), Kilibarda, Ranđić, Zlatković, Mikan (Pavićević), Jovanović.

RADNIČKI (NBG): Drašković, Marković (Trninić), Đuričić, Unković, Lazarević, Popović, Starčević (Aničić), Simić, Ristić (Nuredini), Đokić, Veličković (Vučinić).

TEK Sloga 1 : 0 Prva iskra
Brodarac 2 : 0 Ušće Novi Beograd
Teleoptik 2 : 1 BASK
OFK Beograd 1 : 0 Radnički (NB)
Radnički (O) 0 : 1 Zvezdara
BSK Borča 3 : 0 Studentski grad