Tekvondo: Vu i Bonila osvojili titule

LONDON 9. avgusta (Info centar).- Kineskinja Jing Ju Vu osvojila je zlatnu medalju u kategoriji do 48 kg pobedivši Brigitu Jagu Enrike (Španija) u finalu olimpijskog turnira u Londonu sa 8:1. Ona je slavila i u Pekingu 2008.

Bronzane medalje pripale su Čanatip Sonkhman iz Tajlanda i Žanet Aegria Pena (Meksiko). Tajlanđanka je sa 8:0 savladala Elizabet Zamora Garsiju iz Gvatemale dok je Meksikanka bila bolja 7:2 od Korlene Kerstens Salseda ( Panama).

Žoel Gonzales Bonila (Španija) dvostruki svetski i evropski šampion, u kategoriji do 58 kg savladao je u finalu Dae Hon Lija (Koreja) sa 17:8 i osvojio olimpijsko zlato.

Bronzama su se okitili Aleksej Denisenko (Rusija) savladavši sa 3:1 Safuan Halila (Australija) i Oskar Munjoz Ovijedo (Kolumbija) koji je sa 6:4 pobedio Pen Ek Karaketa (Tajland).