Retrospektiva: Super B liga - Žene - 22. kolo

03.06.2021. – 19:00 ŽRK Crvena zvezda – ŽRK Srem 41:33 (19:15)

Rukometašice Crvene zvezde obezbedile su promociju u Superligu i vratile se gde pripadaju, u društvo najboljih! U poslednjem, 22.kolu Super B lige, crveno-bele su savladale Srem u „Šumicama“ 41:33 (19:15). Od samog početka su izabranice Vesne Bojković krenule u ostvarivanje cilja, bez kalkulacija. Pravile su Sremice u prvom poluvremenu dosta problema, predvođene Tinom Paunić i Tijanom Komnenović. Uspevale su i da povedu gošće, ali je kapiten Crvene zvezde Jovana Ristić odigrala kapitenski, vraćala prednost svom timu. Raspoložena i efikasna u prvom periodu igre bila je i Tamara Petković, a Anđela Gudžić sjajnim asistencijama doprinela da posle prvih trideset minuta na semaforu bude 19:15 u korist domaćina. Odbrana je krasila tim Vesne Bojković tokom celog prvenstva, i u najbitnijem meču su bile na nivou Zvezdine devojke. U drugom poluvremenu vrlo brzo su crveno-bele preuzele kontrolu, pogađala je u serijama Jelena Kostrešević, Aleksandra Krća bila sigurna na golu, Zvezda je zasluženo došla do dvocifrene razlike i pobede. Finiš je pripao Ivi Andrić, na kraju Zvezda je slavila rezultatom 41:33 i obezbedila promociju i povratak u Superligu! Najefikasnija je bila kapiten Jovana Ristić sa 9 golova. Za igračicu utakmice proglašena je Milica Ćorić. Kod gostiju najefikasnija je bila Tina Paunić sa 11 golova. Sudije i delegat su bili iz Kragujevca. Aleksandar Rilak i Nemanja Živić, kontrolor Zdravko Matović.

03.06.2021. – 19:00 ŽRK Pančevo - ŽRK Sloga 39:33 (17:15)

Već davno je bilo jasno da će Sloga iz Petrovca na Mlavi napustiti Super B ligu. Vrlo mlade igračice Srđana Ilića nisu uspele da iznesu sav teret koji nosi ovo takmičenje. Poslednje kolo su gostovale u Pančevu gde su poražene rezultatom 39:33 (17:15). Pančevke su prvenstvo završile kao četvrtoplasirana ekipa a u ranom periodu prvenstva bile su u samom vrhu. Samo 15ak minuta smo gledali egal u hali “Strelište” a potom su se razbudile igračice Marka Krstića i do poluvremena stekle +2. U drugom poluvremenu su nastavile u istom ritmu i stalno povećavale prednost. Već u 45. minutu bilo je jasno da će pobeda pripasti Pančevkama a samo je bilo pitanje koja će razlika biti na kraju. Kod gostiju Vanja Đorđević sa 12 i Aleksandra Miletić sa 9 golova su bile najbolje dok je domaće do pobede vodila Marija Mitrić koja je postigla 11 golova. Za igračicu utakmice proglašena je Darinka Petronijević, bila je precizna 7 puta. Službena lica bila su iz Beograda. Stefan Elezović i Aleksandar Aćimović a delegat je bio Slavoljub Veličković.

03.06.2021. – 19:00 ORK Beograd – RK Beograd 31:28 (16:13)

RK Beograd je odigrao još jednu utakmicu koja nije imala rezultatsku važnost jer su još pre 2 kola zvanično obezbedile ulazak u Superligu. Ovoga puta jača je bila ekipa ORK Beograda koja je na kraju ispala iz Super B lige. Đurica Nađ je i na ovoj utakmici nastupio sa samo 10 igračica kojima je dao šansu da zaigraju jer većim delom prvenstva je imao problem sa rosterom. ORK Beograd je to iskoristio i nametnuo svoj ritam. Na kraju prvog dela igre bilo je 16:13 a u drugom poluvremenu igračice Marka Miljkovića pojačavaju ritam i dolaze do pobede 31:28. Kod gošći po 7 puta su se upisale Marija Ilić, Sofija Milosavljević i Dragana Petković dok su domaće sa 8 predvodile Nataša Radulović i Ivana Krća koja je bila igrač utakmice. Utakmicu su sudili Spasoje Kolak iz Kragujevca i Stanislav Milošević iz Jagodine. Kontrolor je bio Miroslav Janković iz Zemuna.

26.05.2021. – 21:30 RK Junior – ŽRK Kikinda 21:37 (10:20)

Rukometašice Kikinde su nešto ranije odigrale utakmicu poslednjeg kola gde su otputovale u Beograd i slavile protiv ekipe Juniora koja je napustila takmičenje. Kikinđanke su se nadale da Srem može nešto da učini protiv Zvezde i da dođe do smene na tabeli. To se nije dogodilo tako da će Kikinđanke tražiti Superligu naredne sezone. Od samog početka su gošće nametnule svoj ritam i već u 13. minutu imale 5:10. Vladimir Lazić je dozirao i nije želeo da forsira svoje igračice kako ne bi došlo do neke povrede obzirom da se radi o vrlo mladim igračicama. Mihajlo Petković je tražio što veću pobedu kako bi makar malo šanse imao za ulazak u Superligu. Kao što smo rekli Zvezda je opravdala ulogu favorita. Do kraja prvog poluvremena Kikinđanke su imale +10 a u drugom delu igre pojačavaju ritam i na kraju pobeđuju sa 21:37. Kod domaćina najefikasnija je bila Vladislava Rogulja sa 13 golova dok je gošće vodila do pobede Linea Čočaj sa 9 golova i time je proglašena za igračicu utakmice. Sudije na ovoj utakmici bile su iz Beograda. Milica Dondić i Aleksandra Milošević dok je kontrolu vršio Zoran Mikić iz Zemuna.

03.06.2021. – 19:00 RK Petrovaradin – ŽRK Kučevo 24:31 (14:17)

Rukometašice Petrovaradina su i uprkos porazu od Kučeva izborile da se sledeće sezone nadmeću u Super B ligi. Samo 7 minuta je trebalo gošćama da uhvate konce a zatim je celo prvo poluvreme pripalo njima da bi se potom završilo rezultatom 14:17. U drugom poluvremenu obe ekipe su “spustile loptu” pa je “palo” manje golova. U 45. minutu je bilo 19:26 gde je Ratomir Erić izrotirao malobrojne igračice a na kraju se slavilo sa 24:31. Kod domaćina po 5 puta su bile precizne Anastasija Cvijović i Teodora Radin dok je gošće do pobede vodila Marija Konatar sa 8 golova i time je proglašena za igračicu utakmice. Isto toliko pogodaka je postigla i njena saigračica Milica Vranić. Utakmicu su sudili Ivko Rakićević i Željko Joksović iz Novog Sada a kontrolor je bio Nebojša Grković iz Kaća.

03.06.2021. – 19:00 ŽRK Žitorađa – ŽRK Topličanin 28:37 (10:20)

Da ne cveta cveće u Žitorađi govori novi poraz. U poslednjem kolu u Topličkom derbiju, Topličanin je demolirao Žitorađanke koje se sele u niži rang. Rukometašice iz Prokuplja su prvenstvo završile na 6. mestu sa 25 bodova. Ni u jednom trenutku gošće nisu dozvolile Žitorađi da pobede a u 21. minutu je bilo 5:14 gde je sve već bilo jasno. U drugom poluvremenu je ekipa Aleksandra Biočanina nastavila u svom ritmu i utakmicu polako privela kraju. Jovana Todorović je u Žitorađi bila najefikasnija sa 11 golova dok je kod gostiju Marija Stanojević postigla 8 golova. Za igračicu utakmice proglašena je Jana Milošević sa 6 pogodaka. Utakmicu su sudili Dejan Spasić i Marko Cvetković iz Niša a delegat je bio Nebojša Vidanović, takođe iz Niša.