Negotinski Hajduk Veljko na korak od plasmana u Srpsku ligu

FK Hajduk Veljko - Negotin

Lider na tabeli zone “Istok”, negotinski “Hajduk Veljko” nastavio je pobedonosnu seriju na putu povratka u srpskoligaško društvo. I u duelu sa neugodnim “romantičarima” sa Kraljevice, na igralištu pored pruge u Zaječaru, prikazali su “hajduci” zrelu i dopadljivu igru, koju su na kraju zasluženo krunisali ubedljivom pobedom (4:0), zadržali su dva boda više od drugoplasiranog OFK Bora i na korak su od plasmana u Srpsku ligu. U poslednjem kolu, u nedelju 30. maja, negotinci na svom terenu dočekuju OFK Knjaz iz Trgovišta koji je na 11. mestu sa osvojenih 32 boda i verovatno neće ispustiti priliku da ostvare i 23 pobedu.

U prvom delu, po velikoj vrućini, obe ekipe su igrale otvoreno i stvarali i propuštali prilike za gol, a u nadoknadi prvog poluvremena gosti su postigli gol i na odmor otišli sa prednošću. Korner je sa desne strane izveo Aleksa Vujadinović, u šesnaestercu domaćina najviši u skoku je bio štoper Denis Đorđević i glavom je loptu poslao u mrežu nemoćnog golmana Milana Nikolića.

I u nastavku puleni trenera Bratislava Ninića igrali su sigurno i kontrolisali igru, a u 69. minutu posle centaršuta Vujadinovića sa desne strane Nikolić je iz blizine udvostručio prednost. Na 3:0 povisio je centarfor Vladan Nikolić solo prodorom kroz neopreznu odbranu zaječaraca. Konačan rezultat ovog fer i korektnog susreta postavio je Aleksa Vujadinović, najbolji akter susreta, kada je posle nabačene lopte sa leve strane, rezantnim udarcem iz srca šesnaesterca, kroz šumu nogu, poslao loptu u nebranjeni deo mreže (0:4). Po svemu sudeći ovom pobedom “hajduci” su “overili” plasman u društvo srpskoligaaša.

OFK 019 - Zaječar

OFK 019 – HAJDUK VELJKO 0:4 (0:1)

ZAJEČAR. Igralište kod spomenika “Ljubi Didiću”. Sudija: Branislav Stanković (Babušnica), pomoćnici Miloš Jocić (Knjaževac) i Andrija Nikolić (Pirot). Strelci: Denis Đorđević u 45, Nikola Prvulović u 69, Vladan Nikolić u 71, i Aleksa Vujadinović u 79. minutu (Hajduk Veljko). Žuti kartoni: Predrag Pavlović (OFK 019), Uroš Đorđević, Dušan Mijajlović, Filip Ivković (Hajduk Veljko).

OFK 019: Milan Nikolić, N. Petrović, Andrejević, Pavlović, Jonović, Manojlović, Bućin (Mitrović), N. Jovanović, Miloš Nikolić, N. Mladenović, Pašić
HAJDUK VELJKO: Lilić, D. Nikolić, N. Nikolić (Gavrić), U. Đorđević (Ivković), Mijajlović, D. Đorđević, Ramadani, Njeguričić, V. Nikolić (Čakarević), Prvulović, Vujadinović.