Čukarički golovima Baića i Čolovića posle osam godina slavio u Ivanjici

Čukarički golovima Baića i Čolovića posle osam godina slavio u Ivanjici--

Čukarički je slavio na poslednjem gostovanju u sezoni, ostvarili su Brđani prvu pobedu protiv Javora na strani posle gotovo osam godina. Iako u kombinovanom sastavu, belo-crni su odigrali vrlo kvalitetno, i golovima Mihajla Baića i Stefana Čolovića slavili su trijumf. Počasni pogodak za domaće postigao je Luković u poslednjim trenucima susreta sa bele tačke – 1:2.

Počelo je sa šansom Savića u drugom minutu, ali je prvotimac Čukaričkog slabo šutirao. Sličan epilog imala je akcija dva minuta kasnije, završena je udarcem Kovača sa 17 metara, ali je to bilo preslabo za Lazovića. Sjajnu priliku belo-crni su imali u 15. minutu, Vidosavljević je maestralno proigrao Kajevića, a na ovom meču kapiten Čukaričkog šutirao je sa osam metara, no pravo u Lazovića.

Uspostavio je potom domaći tim ravnotežu, a kako se poluvreme bližili kraju bili su i opasniji rival. Prvu ozbiljniju priliku Javor je stvorio u 22. minutu, posle ubacivanja sa leve strane Luković je sjajno zahvatio loptu glavom, ali je Mićović krajnjim naporom uspeo da izbije loptu u korner. Odmah posle ubacivanja iz ugla, ponovo je Luković šutirao, sada sa 16 metara, ali ga je Drezgić sjajno izblokirao.

Pet minuta kasnije Javor je imao još jednu priliku, Nikolić je olično ubacio loptu, a na drugoj stativi zamalo je zakasnio Tanko. U 28. minutu drugi zicer za Čukarički, posle grube greške odbrane Javora Savić je izašao „oči u oči“ sa Lazovićem, ali je golman domaćih još jednom spasao svoj tim.

Bivši igrač Čukaričkog Luka Luković bio je centralna figura u timu Javora. Najpre je sebi stvorio šansu u 35. minutu, ušao je u šesnaesterac Brđana, fintom je izbacio dvojicu čuvara, ali je zatim šutirao preko gola iz vrlo dobre pozicije, sa sedam metara. Samo koji minut kasnije, isti igrač je glavom tukao preko gola.

Oprobao je udarac sa 25 metara Mijailović u 39. minutu, ali je lopta otišla zamalo preko gola Javora. U 43. minutu još jednom je Luković sam sebi stvorio priliku, šutirao je sa 18 metara, ali je Mićović bio oprezan. U poslednjim trenucima prvog poluvremena lepa akcija belo-crnih završena je snažnim udarcem Ćirkovića, iskosa sa leve strane, ali je i on bio zamalo neprecizan.

Samo to je počelo drugo poluvreme, domaći su imali odličnu priliku, posle ubacivanja sa leve strane, Maričić je zahvatio loptu glavom, ali je sa tri metra šutirao pored gola Mićovića. Isti igrač je još jednom bio u šansi, u 60. minutu posle kornera je nogom šutirao, ali je ponovo bio neprecizan.

Samo minut kasnije Čukarički je kaznio domaće. Bila je to odlična kontra gostiju, Ergelaš je sjajno ubacio loptu sa leve strane, a Baić glavom zahvatio loptu i preciznim udarcem savladao Lazovića. Bio je to njegov prvenac u superligaškom društvu. Ponovo je Luković zapretio Brđanima, u 67. minutu je šutirao sa 20 metara, ali je Mićović maestralno intervenisao.

Imao je Čukarički mnogo prostora kako se meč bližio kraju, pa je u 82. minutu sevnula kontra, koja je mogla da bude mnogo bolje završena po goste. Lukić je dugo vukao loptu, šutirao je sa 17 metara, preslabo za Lazovića. Bolja opcija bila je da uposli Baića. Samo minut kasnije, probao je i Mijailović udarcem sa 20-tak metara, ali je i on preslabo šutirao.

Malo je nedostajalo da Ivanjičani izjednače u 85. minutu, Ilić se odlično izborio za poziciju, iz okreta je šutirao sa 13 metara, zamalo preko gola Mićovića.

Dva minuta pre kraja glavom je i Tanko zapretio, ali je šutirao pravo u golmana belo-crnih. U prvom minutu nadokande pobednik je i definitivno rešen. Kovač je sam krenuo u napad, njegov šut sa 15 metara je izblokiran, lopta se srećno odbila do Čolovića, kojem nije bilo teško da savlada Lazovića – 0:2. Do kraja meča javor je postigao počasni pogodak, on je delo Luke Lukovića, bivši igrač Čukaričkog pogodio je iz jedanaesterca – 1:2.

Javor - Čukarički 1:2 (0:0)

Strelci: 0:1 – Baić u 61, 0:2 – Čolović u 90+1, 1:2 – Luković iz jdanaesterca u 90+3. minutu. Stadion kraj Moravice. Igrano bez prisustva gledalaca. Sudija: Srđan Jovanović. Pomoćnici: Uroš Stojković i Milan Mihajlović. Žuti kartoni: Maričić, Tanko, Jevremović (Javor).

JAVOR: Lazović, Vico (od 69. Rušević), Kevremović, Dukur, Nikolić, Luković, Maričić (od 76. Balabanović), Pavišić (od 68. Jevtić), I. Ostojić, Ilić, Tanko.

ČUKARIČKI: Mićović, Tošić, Rakonjac (od 57. Baić), Vidosavljević (od 46. Ergelaš), Tanasijević, Kajević (od 46. Lukić), Mijailović, Drezgić, Savić, Ćirković, Kovač.

Metalac 1 : 1 Novi Pazar
OFK Bačka 0 : 5 Crvena zvezda
Zlatibor 0 : 0 Radnički (N)
Rad 7 : 1 Mačva
Vojvodina 1 : 1 Spartak ŽK
Inđija 0 : 5 Proleter