Stojan Vranješ presudio Zrinjskom

Borac - Zrinjski 2:1

Fudbaleri banjalučkog Borca savladali su u 30. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine ekipu Zrinjskog sa 2:1, te tako pobjegli Sarajevu na dva boda, tri kola do kraja.

Borac je ušao sa velikim motivom u ovu utakmicu. Znali su da je Sloboda uzela bod Sarajevu na Koševu, te su znali i šta im je činiti i jako brzo preko Stojana Vranješa dolaze do vodstva. Bio je to prekid, Vranješ je ostao sam u kaznenom prostoru, imao je dovoljno vremena i da primi loptu i smjesti je iza leđa Varvodića.

Ipak, radost Borca nije trajala dugo. Poslije greške Borčeve odbrane, Nemanja Bilbija glavom spušta loptu za Dragana Juranovića, koji bježi Aleksandru Vojnoviću, a onda jako lijepo pogađa za 1:1.

Mogao je Borac ponovo da povede nakon što je Dejan Meleg ušao u sjajnu šansu poslije asistencije Stojana Vranješa, ali je već savladanog Varvodića spasila stativa.  I onda u 43. minuti utakmice Borac dolazi do vodstva. Stojan Vranješ je pobjegao odbrani Zrinjskog i lijepo pogodio gol za 2:1.

U nastavku je Borac znao da sačuva svoju prednost, mada je Zrinjski bio jako blizu gola, ali je jedan šut Nemanje Bilbije ostao na prečki. Borac jeste postigao gol, konkretno Stojan Vranješ ponovo, ali je za razliku od svog kolege na suprotnoj strani, Arnel Novalić bio na visini zadatka i vidio je ofsajd kapitena Borca.

Krupa 1 : 0 Radnik
Olimpik 0 : 0 Mladost
Sarajevo 0 : 0 Sloboda
Široki Brijeg 0 : 0 Tuzla City
Velež 2 : 2 Željezničar
Borac 2 : 1 Zrinjski