Kragujevčani nadomak promocije u Super ligu

Fudbaleri Radničkog 1923 savladali su kruševački Trajal u utakmici 32. kola Prve lige Srbije sa minimalnih 1:0 (1:0) i tako došli na korak do plasmana u Super ligu Srbije. Pobedonosni pogodak za kragujevački tim postigao je Miloš Vidović nakon kornera u 36. minutu.

Miris Super lige na "Čika Dači" sve je intenzivniji. Pobeda nad Trajalom i poraz trećeplasiranog Kabela od Budućnosti iz Dobanovaca u sred Novog Sada doveli su Kragujevčane u poziciju da im je za plasman u najviši rang takmičenja dovoljan još samo jedan osvojeni bod.

Uspeli su učenici Dejana Joksimovića da se u veoma kratkom vremenskom intervalu oporave od poraza u Lazarevcu i u duelu sa tradicionalno nezgodnim Kruševljanima pruže dobru igru, koju su krunisali osvajanjem zlata vrednih bodova.

Kragujevački prvoligaš je u ovu utakmicu ušao bez dvojice suspendovanih igrača, Uroša Aleksijevića i Stefana Filipovića, dok se u startnu postavu vratio neumorni Uroš Vidović, koji je propustio gostovanje u Lazarevcu zbog parnih kartona. Mesto centralnog napadača od prvog minuta zauzeo je Slađan Nikodijević, koji je na nekim prethodnim utakmicama uglavnom dobijao šansu sa klupe.

“Crveni” su od prvog minuta nametnuli jak ritam igre, kako bi što je moguće brže otključali bravu Kruševljana.

Već u 3. minutu Nikodijević je šutirao glavom posle kornera, a kapiten Trajala Gašić izbacio loptu sa same gol-linije. Četiri minuta kasnije kapiten Radničkog 1923 Stevan Kovačević je oprobao svoj udarac sa distance, ali nije bio dovoljno precizan.

Nova opasnost pred golom Trajala nadvila se u 12. minutu, kada je posle odličnog centaršuta Varjačića, nekadašnji član kluba sa “Čika Dače” Ilija Matejević u poslednjem trenutku intervenisao ispred Mirića.

Upravo je Matejević uputio prvi udarac ka golu Radničkog 1923 nakon kornera u 14. minutu, da bi se samo minut kasnije na drugoj strani u odličnoj šansi našao Nikodijević, koji sa pet metara nije uspeo da sprovede loptu u mrežu kruševačkog prvoligaša.

Stameni centarfor Kragujevčana se ponovo našao obećavajućoj situaciji pred golom Trajala u 17. minutu kada je uputio mlak udarac glavom, da bi se u 22. minutu povoljna prilika ukazala i Vićentijeviću, koji je posle sjajne akcije, u kojoj su pored njega učestvovali još i Kovačević i Mirić, sa deset metara prebacio gol.

Najbolju šansu za gostujući sastav u prvih 45 minuta utakmice propustio je Osman Džof, koji je posle odlične asistencije Petrovića iz izgledne pozicije šutirao preko gola.

Kovačević je u 28. minutu sjajno uposlio Nikodijevića, čiji je udarac glavom zaustavio golman Trajala Jovanović, da bi nastavku akcije lopta došla do Mirića, koji ne uspeva da pogodi prazan gol.

Veliki karambol pred golom Trajala viđen je u 30. minutu, a loptu je na samoj gol-crti uspeo da uhvati golman Kruševljana Jovanović.

Konačno, mreža popularnih “gumara” zatresla se u 36. minutu. Nakon kornera koji je izveo Kovačević, lopta je pala u srce šesnaesterca Trajala ispred Miloša Vidovića, koji je šalje pravo pod prečku - 1:0 za “crvene”. Do odlaska na pauzu beležimo još jedan dobar pokušaj Kragujevčana preko Mirića, ali bez promene rezultata.

Gosti su u nastavku utakmice zaigrali znatno hrabrije i otvorenije, pa su za razliku od prilično inferiornog izdanja u prvih 45 minuta sve češće boravili na polovini kragujevačkog tima.

Obećavajući napad Trajala iz 47. minuta okončan je slabim udarcem Džofa, da bi pet minuta kasnije rezervista Golubović šutirao glavom preko gola.

Uzvratio je Radnički 1923 preko Mirića, čiji je udarac glavom završio pored stative, a potom i Varjačića, koji je bezuspešno pokušao da iznenadi golmana Trajala Jovanovića.

Najizgledniju šansu da dođu do pogotka gosti su imali u 62. minutu, kada se Matejević iskrao po desnoj strani, ali je u nameri da lobuje Lukića prebacio okvir gola.

Vredan pomena bio je i pokušaj strelca vodećeg gola za Kragujevčane Miloša Vidovića u 76. minutu, ali je lopta nakon njegovog udarca završila iznad prečke.

Igrači Radničkog 1923 su po završetku utakmice sa dosta emocija proslavili ovaj trijumf, svesni da su načinili presudan korak ka superligaškom društvu. Kragujevčani su današnjom pobedom zadržali vodeću poziciju na tabeli Prve lige Srbije, sa dva boda više od Kolubare i šest u odnosu na novosadski Kabel.

"Crveni" će narednog vikenda gostovati ekipi Budućnosti iz Dobanovaca, dok će u poslednjem kolu, koje je predviđeno za sredu, 19. maj, ugostiti već otpisanu Jagodinu.

RADNIČKI 1923 – TRAJAL 1:0 (1:0)

Stadion:
 “Čika Dača”. Igrano bez prisustva publike. Sudija: Ivan Stamenković (Beograd). Pomoćnici: Ivan Cvetković, Novak Novaković (obojica iz Beograda). Strelac: M. Vidović u 36. minutu. Žuti kartoni: Lukić (Radnički 1923), Sredojević, Matejević (Trajal).

RADNIČKI 1923: Lukić, Petrović, M. Vidović, Rađen, Varjačić, Vićentijević, U. Vidović, Kovačević (od 90. Ristović), Ilić (od 65. Tomić), Mirić (od 79. Ćirović), Nikodijević (od 65. Zukanović).

TRAJAL: Jovanović, Matejević, Punoševac, Sredojević, Gašić, Milošević (od 60. Pavlović), Petrović (od 78. Fratović), Džof (od 78. Đurović), Savić (od 84. Dimitrijević), Gogić, Nikolić (od 46. Golubović).