Bleda igra Radničkog, nedovoljno za pobedu

Sve uzalud beše moja nada"!  Znate tu "poučnu" pesmu! Da li su neki propevali ove stihove danas, vidim neki drugi se smejali, treći osmehivali, četvrti podsmevali, tek tako je bilo danas oko 19 časova na Stadionu kraj Nišave. Kako je počelo, očigledno da se tako i završilo.

Svi uslovi za dobru igru na Stadionu kraj Nišave bili su stečeni. Teren pripremljen kao u najbolja vremena, vremenski uslovi pravi prolećni, očekivalo se još samo da pirotski tim odigra dobro.

U prvom poluvremenu samo su vreme i teren bili na nivou. Ukupni utisak posle 45 minuta da nikome na stadionu nije bilo jasno ko se bori za opstanak. Jagodina jeste prežaljena, ali zašto je pirotski tim odigrao tako slabo.

U 3. minutu Nemanja Milošević, dobar centaršut Đorđieski šutira kraj gola. U 6. minutu gle čuda, Jagodina umalo nije povela. Posle kornera Ilić je poslao loptu u desni gornji ugao a Ivan Dokić još jednom pakazao da je odličan čuvar mreže.  U 14. minutu kombinacija Miloševića i Petrovića, mladi golmaan Stojiljković lako zaustavlja udarac.  Par minuta kasnije kombinacija Petrovića i Đorđieskog štoper izbacije loptu u korner. Još jedna traljava akcija.

U 32. minutu Jagodinci igraju "do noge", mirno, polukontrama ugrožavaju Piroćance. Stojančić zapretio sa 8 metara, ali je Dokić ponovo spasio svoj gol. Minut kasnije ponovo Stojančić i ponovo Dokić koji zaustavlja upućenu loptu u desni ugao. U 34. minutu posle driblinga, ko zna kojeg po redu, Milošević sa 12 metara "trenira" golmana Stojiljković.  U 45. minutu posle nekoliko akcija u kojima se klizao i padao Kukolj je konačno prodreo po desnoj strani šutirao, ali je mladi golman Stojiljković još jednom dobro reagovao.

U nastavku sve isto, makar u prvim minutima. Ili se tako činilo. Jedino što se Perišić odlučio za izmene na početku drugog dela. Izašli su Petrović i Kukolj, ušli Milenković i Kostić. Petrov je u 48. i 50. minutu pokušao izdaleka, ali loše, preko gola.

I onda tajac!

U 53. minutu gol Jagodinaca, Basrak za 0:1. Nakon toga još dve izmene u pirotskom timu. Đorđieskog i Stojanova zamenili su Vlaović i Gajić. Ređaju se pokušaji Piroćanaca, igra se na jedan gol, ali, čak i povoljnih prilika nema.Fudbaleri Radničkog deluju izmoreno, nemoćno, bez snage, energije. Ima se utisak da srce želi, ali telo ne može.

Basrak je u 78. minutu mogao da postigne i drugi gol. Sa 8 metara iskosa šutirao je kraj gola. Bio je sam sa Dokićem. Jagodinci "ginu" za svaku loptu, jauču, leže na travi. Žele, naravno, pobedu! Do kraja meča sve je manje vremena, Petrova menja Ilić.

Perišić se čuje, odjekuje njegov glas kao zov upomoć. Ne pomaže. U 83. minutu Mikić, rezervni fudbaler u kontranapadu ulazi u šesnaesterac, šutira pod prečku, Ivan Dokić ponovo spašava Radnički. Odlični arbitar Nikola Đorđević koji je sa svojim saradnicima sudio meč bez ijedne greške, produžio je meč za 4 minuta. Čini se da je bi još pet puta po toliko bilo nedovoljno za ovako izmučene fudbalere Radničkog.

Posle utakmice sišao sam na stazu da "uzmem" izjavu od Dragana Perišića. Video sam mu na licu duboko razočaranje. Hteo sam da ga poštedim muke. Ne vidim da je ovaj čovek nešto loše učinio za ovo kratko vreme. Predložio je da ode najpre do igrača. Dugo se zadržao.

Nisam hteo "da mu sedam na muku" što bi rekli naši ljudi. Čekao sam, prigovorio treneru Jagodine , da ćemo eto dozvoliti da iz Lige ispadnu svi od Kragujevca nadole. Vranje, Kraljevo, Leskovac, Jagodina, Pirot. Pitao sam se da li je to normalno? Čovek nije bio ubedljiv u odgovoru. Kasnije mi je rekao da je iz Beograda! To je.