03.05.2021 Stevan Davidović

Strahinja Josimović kao Siniša Mihajlović

FK Vojvodina Novo Miloševo - arhivski snimak/foto: facebook.com/FKVojvodina-Novo-Milosevo

Fudbaleri Vojvodine iz Novog Miloševa su nastavili svoju uspešnu seriju i napravili niz‚od pet utakmica bez poraza. Posle tesne pobede protiv ASK iz Aradca, i u duelu sa imenjakom u Bašaidu, izabranici trenera Zorana Karanovića ostali su neporaženi mada početak nije to obećavao.

Domaći su, istina uz pomoć smušene odbrane Novomiloševčana, golovima Milana Todorova u 2. i 8. minutu vodili 2:0. Uljuljkani brzim vođstvom domaći su prepustili inicijativu gostima, što u 27. minutu koristi Strahinja Josimović i iz slobodnog udarca, sa nekih 30 metara, poput svog idola Siniše Mihajlovića, loptu šalje u same raklje gola domaćih.

Gol koji se retko viđa na terenima nižih liga, dodatno je motivisao goste pa je, posle kornera koji je izveo Aleksandar Marčić, Ivan Košničar sve nadvisio i glavom postigao gol za 2:2. Sva nastojanja domaćih da u nastavku dođu do pobede ostala su bezuspešna jer je Borislav Veskov bio veoma siguran. Sudija Peček je u ovoj, veoma borbenoj utakmici, dodelio čak 9 žutih kartona, Todorovu, G. Grujiću i M. Grujiću iz domaćeg tima, a Dakiću, Arsenovu, Goliću, D. Stojkovu, Maleševu i Košničaru iz gostujuće ekipe. Za Novomiloševčane ovakav kriterijum daleko je pogubniji jer naredne nedelje u duelu sa Potisjem iz Knićanina nemaju prava nastupa Dakić, Arsenov, D. Stojkov i Košničar.

Piše: Stevan Davidović