Vranješ doneo veliki bod

Velež - Borac /Foto:Fejsbuk

Veliki derbi 28. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine odigran je na stadionu Rođeni u Vrapčićima između FK Velež i FK Borac. Konačan rezultat utakmice glasio je 1:1. Rođeni su imali pobjedu do samog finiša susreta, ali je ipak Vranješ sa "kreča" pogodio za bod Banjalučana.

Susret je počeo dosta tvrdo i bez pravih prilika prema golu i domaćina i gostiju. Prva prilika viđena je u devetoj minuti utakmice kada je Edo Vehabović šutirao, ali je lopta otišla malo pored stative. Samo pet minuta kasnije Borac je stigao do svoje prve prilike na utakmici, a u šansi se našao Dejan Uzelac koji je šutirao pored gola nakon kornera Almedina Ziljkića.

U nastavku utakmice obje ekipe su imale svoje incijative i dobru igru na sredini terena, ipak u 23. minuti Anđušić pokušava da šutira sa distance, ali je odbrana Borca izblokirala taj udarac. U finišu prvog poluvremena utakmicu je morao napustiti Bojan Pavlović zbog povrede, a umjesto njega u igru je ušao Nikola Lakić na gol Banjalučana.

Do samog kraja poluvremena u 43. minuti utakmice viđena je još jedna dobra prilika za Borac ovoga puta šutirao je Ziljkić, ali je njegov udarac odbranio Slaviša Bogdanović. Nakon dvije minute nadoknade sviran je kraj prvog dijela utakmice.

U drugom poluvremenu nije bilo pravih prilika sve do pogotka za vodstvo Rođenih. Igrala se 57. minuta utakmice kada je po desnoj strani Haris Ovčina sjajno probio i poslao povratnu loptu, a Brandao zatresao mrežu gostiju iz Banjaluke za 1:0. Mogao je Velež samo nekoliko minuta nakon toga da udvostruči svoju priliku, a u šansi su se našli Nemanja Anđušić i Dario Ferreyra, ipak udarac Anđušića bio je izblokiran, a Ferreyra je poslao loptu preko gola.

U drugom poluvremenu Velež je nastavio sa novim prijetnjama, a u 77. minuti utakmice ponovo je Anđušić imao šansu, ali je njegov udarac otišao samo malo pored gola Banjalučana. Sa druge strane šansu za Borac do finiša susreta imao je Goran Zakarić koji je šutirao ipak visoko preko gola.  U 82. minuti utakmice ponovo Velež prijeti golu Borca, a ovoga puta nakon centaršuta rezerviste Slaviše Radovića šutirao je Denis Zvonić ali pored gola gostiju.

Izjednačujući pogodak za Borac stigao je u 88. minuti utakmice, tada je Zoran Grbić pokazao na bijelu tačku sa jedanaest metara. Realizator sa bijele tačke bio je Stojan Vranješ kojem je ovo bio jedanaesti pogodak u ovoj sezoni Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Velež - Borac 1:1

Strijelci: Brandao 57' 1:0; Vranješ 88' 1:1. Sudija: Zoran Grbić (Prijedor). Žuti kartoni: Zvonić, Hasanović Ovčina, Anđušić, Radović (FK Velež), Uzelac, Ćosić (FK Borac).

Velež: Bogdanović, Zvonić, Zeljković, Pršeš (Češmendijev 69.), Ovčina, Georgijiević (Cvijanović 80.), Brandao (Radović 69.), Anđušić, Ferreyra, Hasanović, Vehabović. Trener: Feđa Dudić.

Borac: Pavlović (Lakić 40.), Uzelac, Ćorić (Dujaković 54.), Ziljkić (Moraitis (79.), Ćosić, Vojnović, Brtan (Meleg 79.), Subić, Vranješ, Mehanović, Zakarić. Trener: Marko Maksimović.

Krupa 3 : 0 Mladost
Radnik 1 : 2 Sloboda
Olimpik 1 : 1 Tuzla City
Sarajevo 3 : 1 Željezničar
Široki Brijeg 1 : 0 Zrinjski
Velež 1 : 1 Borac