Kanarinci ostali bez cvrkuta

Zvezdini omladinci štucaju, nikako da nađu formu i bodovno se približe vodećem Brodarcu. U goste im dolazi fenjeraš sa Detelinare i to je lepa prilika da se ekipa vrati na pobednički kolosek, a ujedno i da povećaju golgeterski saldo. Sa 81 postignutim golom Zvezdina navala je inače najefikasnija u ligi.

Već u 10. minutu je lepim udarcem glave sa oko 10 metara pripretio Stojanović, golman gostiju vrhovima prstiju loptu izbacuje u korner. Nikola Mituljikić je iz udarca iz ugla lucidno gađao gol, ali je pogodio rogalj odakle se lopta odbila u gol aut. Bunker gostiju je dobro funkcionisao u nastavku, Zvezdini omladinci ne uspevaju da uđu u šansu sve do 35. minuta. Knežević je spojio sa golom Nikolu Mituljikića kome nije bilo teško da savlada protivničkog golmana sa par metara.

Samo minut kasnije isti igrač je sa 12 metara dobro zagrejao dlanove golmana "Kanarinaca", potom odbijenu loptu Stojanović sa peterca šalje nebu pod oblake. Na drugi gol se čekalo do 42. minuta, opet je strelac Nikola Mituljikić, ovaj put na asistenciju Radojevića. Poluvreme zatvara Stojanović pogotkom u 45. minutu, posle divnog centaršuta Krstića.

U prvom minutu nastavka Zvezda je mogla i do četvrtog gola, Bačanin je odigrao petom, a rezervista Petrović sa desetak metara pogodio samo spoljni deo mreže, koje su mirovale sve do 63. minuta kada Nikola Mituljikić stiže do het-trika. Već u sledećem napadu njegov brat blizanac Jovan pogađa stativu i propušta priliku da se i on upiše u strelce.

Kanonadu golova je nastavio Petrović u 69. minutu, poslavši loptu pod prečku sa nekih 8-9 metara. Igra mačke i miša je nastavljena, a Stojanović u 74. minutu postiže pogodak za Zvezdu direktno iz kornera. Kahvić, potom u 76. minutu maši zicer, jedan na jedan, odbrana Novosađana je u nok-daunu. Prvi udarac na gol gosti su uputili u 83. minutu, Janjić je sa oko 25 metara pogodio prečku, ujedno je to bilo sve od njih za danas.

Sledeće kolo Zvezda je gost Internacionala, dok Novosađani dočekuju momke sa Banovog brda.

CRVENA ZVEZDA - NOVI SAD 6:0 (3:0)

STADION: Rajko Mitić-jug veštačka trava. GLEDALACA: Bez prisustva publike. GL.SUDIJA: Jeknić Darko. POM.SUDIJE: Krstić Nemanja i Bratić Nemanja. STRELCI: N.Mituljikić 35, 42. i 63, Stojanović 45, Petrović 69. i Stojanović 74.min (C.Zvezda). ŽUTI KARTONI: Vulić, Borovnica i Janjić (Novi Sad).

CRVENA ZVEZDA: Ćopić (Marinković), Krstić (Petrović), Radojević, Leković, Lukić, Ćurić, Stojanović, J.Mituljikić, Bačanin, Knežević (Pirgić), N.Mituljikić (Kahvić).

NOVI SAD: Žaviš, Vranješ, Zekić (Vulić), Panić, Kostić, Ivan, Polić (Kulpinac), Stojanović (Pankov), Stojak (Janjić), Petrović, Borovnica.

Radnički (NB) 2 : 4 Partizan
Vojvodina 2 : 0 OFK Beograd
Radnički 1923 1 : 0 Brodarac
Radnički (N) 0 : 0 Napredak
Čukarički 4 : 2 TSC
Crvena zvezda 6 : 0 RFK Novi Sad 1921