Mladi Grafosi nezaustavljivi

Momci sa Zvezdare su u borbi za goli ligaški život danas gosti iza juga Marakane vršnjacima iz Zvezdinog razvojnog tima koji igraju pod plaštom Grafičara.

Prva lepa akcija je viđena u 20. minutu od strane igrača Grafičara. Vintonji je uposlio Brajića, a ovaj opalio iz prve sa 18 metara, neprecizno, iznad prečke. Gosti uzvraćaju u 31. minutu, na nabačenu loptu od strane Lekića najbrže je odreagovao Sudarikov, ali Guteša je bio siguran na golu.

Gosti su konkretniji, u 36. minutu Lekić je uposlio po strani Borčića, ovaj je sa desetak metara pogodio samo spoljni deo mreže. U fudbalski siromašnom prvom poluvremenu nije bilo golova.

Vintonji je u 20. sekundi nastavka propustio najzreliju šansu u dotadašnjem delu utakmice. Šutirao je sa oko 8 metara tik kraj stative. U nastavku drugog perioda nije bilo zanimljivosti sve do 69. minuta. A, onda rezervista Golijanin prodire po boku i kao na tacni poslužuje Brajića na penalu, odakle je ovaj loptu od prečke poslao u mrežu za vođstvo Grafosa. U 77. minutu je već 2:0, lepim šutem sa oko 12 metara iskosa, Đermanović je savladao golmana gostiju Marunića.

Do kraja utakmice još Golijanin ima lepu priliku u 88. minutu, glavom je iz blizine loptu poslao kraj same stative. Ovom pobedom se Grafičar ušuškao u sredini tabele, dok gostima preostaje da bodove spasa potraže na drugom mestu. Grafosi su u narednom kolu gosti Trajala u Kruševcu, a Internacional domaćin aktuelnom šampionu Crvenoj Zvezdi.

GRAFIČAR - INTERNACIONAL 2:0 (0:0)

STADION: Rajko Mitić-jug veštačka trava. GLEDALACA:Bez prisustva publike. GL.SUDIJA: Stamenković Ivan. POM.SUDIJE: Novaković Novak i Božović Boško. STRELCI: Brajić 69. i Đermanović 77.min (Grafičar). ŽUTI KARTONI: Ćurčić (Grafičar), Mehović (Internacional).

GRAFIČAR: Guteša, Đermanović, Vrbić, Matić (Ramović), Ćurčić, Melentijević, Gluščević (Mitić), Brajić (Vasiljević), Vintonji (Golijanin), Avramovski, Bojović.

INTERNACIONAL: Marunić, Panić, Lekić, Ahmeti, Borčić (Bekić), Jakovljević, Sudarikov (Trifunović), Miljković (Vujašević), Nurović (Mladić), Šimšić, Mehović.

Radnički (NB) 2 : 4 Partizan
Vojvodina 2 : 0 OFK Beograd
Radnički 1923 1 : 0 Brodarac
Radnički (N) 0 : 0 Napredak
Čukarički 4 : 2 TSC
Crvena zvezda 6 : 0 RFK Novi Sad 1921