Kopaonik slavio u Varvarinu

FK Temnić 1924 - foto: facebook.com/FkTemnic1924

Stari komšijski derbi odigran između Temnića 1924 i Kopaonika, nekad srpskoligaški pružio je kvalitetnu igru. Posle nekoliko poluprilika u 39. minutu sudija Bulatović dosudio je slobodan udarac sa nekih 22-23 metra polulevo za Kopaonik. Loptu je namestio iskusni as Vukojević prebacio živi zid, zapravo za toliko je u zidu sklonio glavu igrač domaćih Jovan Jovanović i lopta je baš tu prošla pogodila stativu i završila u mreži za vođstvo gostiju.

Samo što je počelo drugo poluvreme kapiten Temnića 1924 Mihajlović je izjednačio. Temnić 1924 je preuzeo inicijativu na terenu, golman gostiju Đorđe Đokić najpre je odbranio duel 1 na 1 sa Stanojkovićem, pa Jovanom Jovanovićem i Mihajlovićem. Kazna za promašaje stigla je u 84. minutu posle kornera koji je sudija Bulatović dosudio a da ni sam nije video da li je korner. Usledio je korner sa desne strane a Nenad Vidojević je kao nebeski skakač spustio loptu glavom u mrežu nemoćnog mladog golmana Temnića Vojina Markovića

I na kraju ponovo Đorđe Đokić golman gostiju. U 88. minutu po desnoj strani stuštio se Velisavljević ušao 16 metara opalio u suprotnu malu mrežicu, ali je golman gostiju kad su svi videli loptu u golu vrhovima prstiju loptu poslao u korner za pobedu i zlatne bodove Kopaonika a nove brige Temnića 1924.

Temnić 1924 - Kopaonik (Brus) 1:2 (0:1)

Stadion Temnića u Varvarinu. Sudija: Miloš Bulatović 6. Strelci: Mihajlović u 48. minutu za Temnić i Vukojević u 39. i Nenad Vidojević u 84. minutu za Kopaonik. Opomenuti igrači: Lazarević i Dušan Jovanović (Temnić). IGRAČ UTAKMICE: Đorđe Đokić (Kopaonik).

Temnić1924: Marković 7,5, Dušan Jovanović 7, Jelić 7, Velisavljević 7, Mihajlović 7,5, Stanojković 6,5, Jovan Jovanović 7, Lazarević 7 (Milojević 6,5), Simonović 7, Kurtanović 7 (Nemanja Marković-)

Kopaonik: Đokić 8, Planinčić 6,5 (Milićević 7), Uroš Knežević 7 (Makragić 7), Nemanja Knežević 7, Vidojević 7, Čukaranović 7, Nikolić 6,5, Milisavljević 7,5, Vukojević 7,5, Živanović 6,5, Burgić 6,5.