Novi trener Dragan Perišić i fudbaleri Radničkog upoznavali se na terenu i pobedili veoma dobru Loznicu!

Kada sam danas na dva sata pre utakmice pozvao Dragana Perišića  da poželim uspeh u debitanstkom meču na klupi Radničkog, prvo što sam od njega mogao da čujem, bilo je ono Čerčilovo. Samo to mogu da obećam mojim momcima "krv, znoj i suze"! Naravno, radosnice, dodao je ovaj čovek. To isto ponovili smo kada smo se prvi put u životu sreli na 15 minuta pre meča.

Dugo sam na tribinama Stadiona kraj Nišave. Često sam hvalio, kudio, tražio pobednike u našem timu i razloge za neuspeh, ali, ovo danas bilo je nekako posebno. Svuda su nervi bili kao struna. Momcima Dragana Perišića dole, svima na klupi, ali i nama gore!

Prva u seriji utakmica "na žilet" novi trener, juče stigao, čestito nije upamtio imena igrača, a težak meč. Odličan tim Loznice. Eto to je glavni utisak sa ovog meča koji je dominirao.

Bio je to pravi dvoboj za bodove po kiši, jesenjem danu, bogami na kraju umalo i predvečeri, jer su se spustili oblaci sa Stare planine… Po takvom terenu, igrao se dobar fudbal bez grubog nasrtaja, ali sa hiljadu "tvrdih" duela, klizećih startova. Takav meč, od prvog do poslednjeg sekunda, besprekorno je odsudio mladi sudija Predrag Janjuš. Odlične saradnike imao je u Aleksandru Vladiću i Draganu Nikoliću.  Pravi servis i "drug na drumu" s obzirom na vremenske uslove bio je naš komšija iz Knjaževca Dalibor Manojlović

Kiša, klizav teren, kao da nisu bili problem za igrače. Na početku meča minut ćutanja za Jovana Stevčića, nekadašnjeg predsednika FK Radnički Pirot.

Otvorena borba od prvog minuta. Već u 5. minutu posle centaršuta Kukolja, Ivanović  je sa 8 metara glavom šutirao pravo u Ružića. Minut kasnije Kukolj je ukazao i blokirao šut Belina. Ovoga puta gosti su mogli do gola u 10. minutu Vlaović snažan udarac sa 25 m kraj gola. Nakon toga u 16. minutu gol Miloš Kukolj 1:0. Centrirao je Mančić sa leve strane, utrčao je Kukolj iz okreta šutirao, uspeo je da"obori" loptu koja je završila u desnom uglu. Posle gola zeleni iz Loznice imali su inicijativu, ali je novi trener Dragan Perišić postavio dobar blok, što je onemogućio goste da ugroze Dokića. U 37. minutu greška domaćih na 40m od gola. Pobegao je Beli, centriranje, Matić je šutirao glavom, lopta je sela na prečku.

Krenula je otvorena borba i u nastavku. Moglo je da se prepostavi da će Lozničani, tako su i najavili, promeniti tatiku oprezne igre i krenuti u frontalni napad. Umirio ih je, srećom, iznenadio fudbalski vuk, najbolji pirotski strelac Strahinja Petrović. Čekao se njegov povratak. Pozlatilo se. Jeste nedovoljno spreman, ali i on, kaio i Toti Apotolović, što znaju znaju.

Bila je zbunjena odbrana gostiju igrao se 49. minut, zastao je štoper, krenuo golman, Strale je majstorski, vrhom cipele gurnuo  loptu pored Ružića i ona je lagano skakutala i završila u levom uglu .

Dragan Perišić je, videlo se to na poluvremenu, bio spreman za izmene. Znalo se da "Toti" Apostolović i Strahinja Petrović ne mogu više od sat vremena. Visoki Ilić i Marko Đorđievski  bili su već  "spakovani"  za ulazak. U tom periodu, kada se očekivalo da će ojačani dvojicom snažnih momaka, domaći krenuti, usledio je šok.

Ustvari, strepeli smo. Loznica je odlično spremljen tim. Dragan Mićić, bivši Zvezdin gol džoker, videlo se, napravio je dobru kombinaciju tima, sa fudbalskim i fizički dobro pripremljenim fudbalerima. Slobodan Stanojlović "desetka" Loznice je majstorski, slično Strahinji vrhom kopačke skrenuo loptu kraj Dokića i poslao je u ugao. Igrao se 63. minut. Kasnije sam video da je Stanojlović "bonus" momak. Bravo dečko!

Dakle, predstojao je tek tada pravi fudblski rat. Kiša sve jača, teren jeste dobro pripremljen, ali, bilo je teško kretati se, mnogo klizećih startova, ponavljam, nijedan nameran. Imao je Stanojlović strašnu priliku. Kakva bomba. To što je takođe mladi, suvo zlato srpskog fudbala, golman Radničkog Ivan Dokić odbranio, nema u Ligi šampiona. Evroligi. Dokić je uspeo da "zapliva" kao Beara nekada i ispod duže grede izbaci loptu u korner.

Nešto kasnije bio je već 82. minut Belić je sa 6 metara ciljao, zanemeli smo! Neće valjda! O glee čuda! Ivan Dokić je uspeo da i ovo odbrani. Imao je u drugom delu čuvar mreže pirotskog tima još nekoliko bravura.

I kada pominjem odbranu Radničkog, sve čestitke i Bojanu Dojkiću! Koliko snage u ovom iskusnom fudbaleru! Kapa dole. Veliku podršku imao je u visokom Slobodanu Ivanoviću. Bilo bi neprvedno ako tu zastanem. Uostalom, utakmica u kojoj je svako od pirotskih igrača imao svoje minute kojima je doprineo velikoj pobedi!

Velikoj zbog uznemirenja ovih dana, zbog sumnje u opstanak. Velike zbog novog trenera, zbog odličnog rivala.

Kada je  Predrag Janjuš posle 3 minuta produžetka oglasio kraj ovog meča, radost kao da je osvojena evro titula. Rekao bih, novi Draganovi momci su pobedili sebe i iz takve borbe izašli kao pravi junaci.

Prva liga Srbije 28. kolo: Radnički - Loznica 2:1 (1:0)

Stadion kraj Nišave. Igrano bez gledalaca. Strelci: 1:0 Kukolj 16. minut,  2:0 Strahinja Petrović 49. minut, 2:1 Stanojlović 63. minut. Sudije: Predrag Janjuš ( Pančevo) Vladić Aleksandar Dragan Nikolić, četvrti sudija Dalibor  Manojlović Knjaževac.

Radnicki: Dokić 9 , Petrov 7,( Kamenović 7 )  Dojkić 9 , Ivanović 8, Mančić 8, Vlaović 7   (Ilić 7 ) Milenković 7 ,( Milikić - )  Apostolović 7 , (Djordjievski 7 )  Milošević 9 , Petrović 8 ,(Kostić 7)  Kukolj 9. Rezerve: Mihajlović, Stojanov, Mijalković,Gajić, Đorđievski, Miličić, Kamenović, Ilić, Tolić, Kostić, Milutinovic.

Loznica: Ružić 8 , Ilić 7, Spasenovic 7, Bogićević 7 , G.Matić, 7 ( Janjušević )  Stanojlović 8 , Komarčević 7 , Milinković 7,( Vraštanović) Ristivojević 7, Belić 7, Ivić 7 ( Matić).