Bečejci na korak do povratka u elitu

Futsaleri Bečeja su najbljiži ostvarenju cilja - foto: V. Jankov

Malo je nedostajalo da futsaleri Bečeja izgube svaku nadu vezanu za direktan plasman u elitu, jer su četiri minuta pre kraja utakmice sa Metalac Koloradom u Gornjem Milanovcu gubili. Domaćin je u 28. minutu poveo sa 4:3 i pretila je opasnost da u finišu uveća razliku, jer je trener Igor Šošo odlučio da rizikuje i igra sa igračem više u napadu ostavivši prazan gol. Međutim, rizik se isplatio, kao Lozničanima nedelju dana ranije u međusobnom okršaju, kad su Bečejci već dobijenu utakmicu, jer su vodili sa 3:2, u poslednjih nekoliko minuta izgubili rezultatom 3:5!? U petak je na kraju bilo 5:4 za Bečejce. Tako su odmakli Lozničanima četiri boda, ali je njima u nedelju predstojao okršaj sa Ivanjicom.

Očekivalo se, iako je Ivanjica trećeplasirana, da će to, ipak, biti lak posao za, osokoljene pobedom u Bečeju, Lozničane. Pogotovo kad su poveli sa 3:0. Ali, uvek ima neko ali... Ivanjica je zaigrala sa igračem više u napadu i, gle čuda, uspela da anulira prednost i utakmica je završena rezultatom 3:3. Taj bod je Ivanjicu zadržao na treću poziciju sa 40 bodova, koja kao i drugo mesto vodi u baraž za popunu elite, a opasnost im preti od Jestrebca iz Blaca sa bodom zaostatka.

Tako su i Bečejci profitirali. Od ekipe koja je bila pred porazom od „fenjerdžije“ u gradu pod Rudnikom i gubitkom prvog mesta, zadržali su ga i sada sa 46 boda imaju tri više od drugoplasiranih Lozničana.

Ostala su dva kola do kraja drugoligaškog karavama. Bečejci dočekuju vršački Forum i gostuju u Leskovcu. Dovoljna su im četiri boda za ostvarenje cilja - direktan plasman u Prvu ligu. Lozničani gostuju u Obrenovcu i u poslednjem kolu dočekuju Jastrebac, koji se nada, eventualnom, kiksu Ivanjice u poslednjem kolu u Vršcu i onda bi i oni, ako iznenade Loznicu, imali šansu za baraž. Rečju, sve je otvoreno u poslednja dva kola. Neizvesnost je prisutna i u tome je draž prvenstva.

Bečejci su najbliži direktom povratku u elitu, Loznica – Grad 2018 ima zagarantovan baraž, ali se oni još uvek nadaju da bi mogli da završe trku na prvom mestu. Drugo mesto u baražu je najveća zagonetka. Kandidati su trećeplasirana Ivanjica (40) i stepenicu niže Jastrebac (39).

SAS 5 : 0 Zufo
Tisa 4 : 3 Banjica
Leskovac 6 : 4 Bečej 2003
Forum 2 : 10 Ivanjica
Metalac Kolorado 2 : 6 Palež
Loznica Grad 2018 5 : 6 Jastrebac