Fudbaleri Vojvodine iz Bačkog Gradišta uz lidera

Česta slika pred golom Tavankuta - foto: V. Jankov

Fizički snažni i borbeni igrači Tavnkuta dugo su odolevali permanentnim atacima Bačkogradištanaca, koji su u 13. i 15. minutu stvorili prilike, ali oba puta ih Nikola Ćulum nije materijalizovao, uz napomenu da je drugi put lopta pogodila prečku. Do odlaska na odmor napadi domaćina bili su jalovi.

U nastavku umalo "hladan tuš". Igrao se 48. minut i Nebojša Skenderović je umakao odbrani domaćina, ali je lobom prebacio gol. Još nekoliko puta su gosti pripretili iz prekida, ali se golman Babin nije dao iznenaditi. Nastavila je Voša igrom kratkih pasova, ali se nije moglo kroz zgusnutu odbranu gostiju. U 72. minutu Bojan Ćulum se odlučio da dugom dijagobalom sve prebaci i uposli Bratislava Jelića, koji se odlobodio Bojana Kujundžića i kad mu je golman Lebović pošao u susret loptu kraj njega poslao u nebranjeni deo mreže za 1:0. To je ulilo samopouzdanje Gradištancima i u 81. minutu Jelić je proigrao kapitena Pelengića u kaznenom prostoru gostiju, a ovaj povratnom loptom dodao Nenadu Pecarskom, koji je preciznim šutem postavio konačnih 2:0.

Vojvodina (BG) - Tavankut   2:0  (0:0)

Bačko Gradište: Igralište u SRC „Đorđe Tapavica Džoja“. Bez gledalaca. Sudija: Balša Ćeranović (Lovćenac) 8. Strelci: B. Jelić u 72. i Pecarski u 81. minutu za Vojvodinu. Žuti kartoni: Marković, Pelengić, Peković i trener Dabižljević (Vojvodina), B. Kujundžić, I. Skenderović, Bogojević i M. Kujundžić (Tavankut). Crveni karton: Bilbija (na klupi Vojvodine) u 83. minutu.

Vojvodina: Babin 7, Ilić 6,5, Prodanov 7, Marković 7, Pejović 7,5, N. Ćulum 7, Pecarski 7,5, Stefanov 6,5 (od 58. Dabižljević 7), Pelengić 7,5 (od 89. Horvat -), B. Jelić 7,5, B. Ćulum 7,5 (od 87. Džigurski -).

Tavankut: Lebović 6,5, Vujić 6 (od 46. Šaranj 6), Gnjatović 6,5, I. Skenderović 6,5, N. Kujundžić 6, Bursać 6,5, Bogojević 6 (od 58 M. Kujundžić 6), Šimić 6,5, N. Skenderović 7 (od 68. Tumbas -), Borenović 6, Spremo 6 (od 46. Pejić Tukuljac 6).

Obilić 3 : 0 Radnički (S)
Srbobran 4 : 1 ČSK Pivara
Vojvodina (BG) 2 : 0 Tavankut
Crvenka 3 : 5 Mladost APA
OFK Vrbas 1 : 2 Tekstilac
Vojvodina (T) 1 : 1 Mladost (BP)