Mladi Krstonošić brojao do devet

Nikola Krstonišić i Aleksa Pantić su postigli 11 golova - foto: V. Jankov

Derbi prvoligaškog B karavana bio je samo do početka utakmice, a kad je voda zapenila u legendarnom bazenu kraj Tise Bečejci su izveli „vodenu rapsodiju“u kojoj je dirigent bio trener Goran Krstonošić, a solista njegov sin Nikola, koji je postigao, čak, devet golova!? Pančevački „mladostaši“, i pored daleko većeg iskustva, ličili su na „naivce“ i uknjižili prvi poraz u aktuelnoj sezoni.

Momci sa Tise su počeli izuzetno fajterski i već u prvoj polovini prve četvrtine bilo je 3:0, a na prvi odmor otišloserezultatom 4:1. Primakli su se Pančevci na početku druge četvrtine na 4:3, a onda je usledila serija od četiri gola mladog Krstonišića i na poluvremenu je bilo 9:4. Već tada se videlo da su mlađi i fizičli spremniji Bečejci plivanjem „ubili“ svaku nadu gostiju da mogu bilo šta da promene. U drugom delu utakmice Bečejci su održavali razliku, koja je na kraju mogla biti daleko veća, ali je u finišu utakmice trener Krstonošić pružio šansu golobradim momcima, što su gosti iskoristili i ublažili poraz.

- Zadovoljan sam pobedom i rezultatom. Ovaj uspeh nam mnogo znači, jer nam pruža veliku šansu da budemo među dve prvoplasirane ekipe i tako izborimo povratak u prvoligaški A karavan, nije krio zadovoljstvo posle utakmice trener Bečejaca Goran Krstonošić i onda dodao. Pančevci su, bez obzira naporaz od nas, najbolji u našoj ligi, zasluženo su prvi. Drago mi je da smo mi ti koji su ih jedini pobedili. Plivanjem smo ih nadvisili, ali pokazalo se da ima dosta oscilacija u našoj igri. Prvenstveno mislim da smo primili mnogo golova. To je razumljivo kad se ima u vidu mladost naše ekipe. Moraju da nauče da svaka utakmica traje do poslednjeg zvuka sirene.

Napravili su Bečejci veliki zaveslaj ka ostvarenju zacrtanog cilja, ali su svesni da ga još nisu ostvarili. Treba biti uspešan prvo na gostovanjima u Vrnjačkoj banji i Kikindi, a onda u poslednjem kolu kod kuće u sudaru sa Dorćolom. Znači, ništa nije gotovo. Valja biti na visini zadatka i naredne tri nedelje.

U velikoj meri je ispoštovan dogovor - foto: V. Jankov

Bečej - Mladost 18:12 (4:1, 5:3, 3:2, 6:6)

Bečej: Plivalište zatvorenog bazena OSC „Đorđe Predin Badža“. Bez gledalaca. Sudije: Nikola Đorđević (Beograd) i Milutin Knežević (Bečej). Igrač više: Bečej 5(3), Mladost 5(3). Peterci:Bečej 3(3) Mladost 3(2).

Bečej: Bušić (12 odbrana), U. Kovačev 1, Stanaćev, Krstonošić 9 (2), Sirotanović 1(1), Pantić 2, Kuprešak 3, Velimirov 1, F. Kovačev, Bošković 1, Jović, Stanivuk, Antanasovski, Ićitović.

Mladost: Vujinić (3 odbrane), Novaković, Stanković 1, Glavić, Mojić 4, Čanković, Milić 2(1), Papulić, Ilić 3(1), Ovuka, Dejanović, Filipović 2, Brajović (3 odbrane), Dostanić.