FON napunio mrežu nemoćne Zvezde

Detalj sa meča FON - Crvena zvezda (foto: H.D.Vujanović)

Apsolutni favorit, protiv totalno remontovanog prošlogodišnjeg šampiona, sve osim pobede FON-a bi bila senzacija.

Posle samo 73 sekunde na semaforu je stajao rezultat 1:0, strelac gola je bio Pavlović. Igrao se 4. minut kada Lazić postiže drugi pogodak za FON. Zvezda se potom uspešno branila sve do 12. minuta, tada Pešić postiže lep gol šutem sa 14 metara.

Zvezda je iznenadila u kontri uspavanu odbranu domaćih, igrao se 16. minut i smanjuju na 3:1 preko Jovanovića. Razlika u klasi je evidentna, konačan rezultat prvog poluvremena 5:1, postavlja Borisavljević golovima u 19. i 20. minutu.

Kako završavaju prvo, tako domaći počinju i drugo poluvreme. Strelac je bio Lazić u 22. minutu. Zatim se golovi ređaju kao na traci, Petrašević je zabio pod prečku, minut kasnije, a u 25. minutu je već 8:1, gol ovaj put postiže Radovanović.

U 30. minutu je viđen najlepši gol na utakmici, postiže ga Brkić poslavši loptu u rašlje sa 8 metara. Reprezentativac Pršić se takođe upisao u strelce u 33. minutu, bio je to deseti gol domaćih. Nepun minut kasnije Blagojević sprovodi loptu u svoju mrežu, kola koja su krenula nizbrdo nema ko da zaustavi. U 38. minutu viđena su tri gola, Brkićev i Petraševićev za FON, dok S.Đukić postiže drugi gol za Zvezdu. Konačnih 14:2 postavio je Mihić minut pre kraja utakmice.

Zvezdin deficit bi bio izražen još većom razlikom da na golu nije stajao kapiten Mladenović koji je odbranio sijaset teških šuteva. U pretposlednjem kolu narednog vikenda FON ide na noge Vranjancima, dok Zvezda gostuje u Nišu ekipi Kalča.

FON - CRVENA ZVEZDA 14:2 (5:1)

SALA: USC Voždovac-Šumice. GLEDALACA: Bez prisustva publike. SUDIJE: Galić Branko i Biorac Ivan. STRELCI: Pavlović 2, Lazić 4. i 22, Pešić 12, Borisavljević 19. i 20, Petrašević 23. i 38, Radovanović 25, Brkić 30. i 38, Pršić 33, Blagojević 34. (a.g.) i Mihić 39.min (FON), Jovanović 16. i S.Đukić 38.min (C.Zvezda).

FON: Vulić, Krasnić, Brkić, Petrašević, Pavlović - rezerve: Josimović, Borisavljević, Lazić, Mihić, Radovanović, Pešić, Mandić, Pršić.

CRVENA ZVEZDA: Mladenović, Sarić, N.Đukić, Milosavljević, S.Đukić - Blagojević, Jovanović, Đuričić, Čkonjević, Ivančević, Inajetović.