Četvrta pobeda Žarkova u nizu

Mali beogradski derbi odigran u Makiškoj šumi dolazi u povoljnom trenutku za Žarkovo i lošem po goste sa topčiderske zvezde. Žarkovo je na zadnje tri utakmice osvojilo maksimalan broj bodova, dok je Grafičar u strašno lošem momentumu, na poslednjih šest susreta ima po tri nerešene i poraza.

Posle početnog ispitivanja, prva ozbiljnija akcija pred golom Grafičara je realizovana. Vanja Ilić je uputio oštar udarac sa ivice kaznenog prostora, neko iz odbrane je izblokirao šut, lopta se odbija do Nenada Jovanovića koji je sa par metara šalje u nezaštićeni deo mreže, igrao se 13. minut. Tempo je posle gola pojačan, igra se dinamično, lopta se brzo prenosi sa jedne na drugu polovinu terena.

Na isteku prvih pola sata igre penal za domaće zbog igranja rukom u svom šesnaestercu jednog igrača gostiju. Siguran izvođač najstrože kazne bio je Vidović. Nakon drugog primljenog gola gosti kreću odlučnije u napade, a u 37. minutu Burmaz se našao u stopostotnoj prilici. Šutirao je sa 5 metara, Šuljagić je panterskom paradom zaustavio udarac i sačuvao svoju mrežu netaknutom.

U nastavku bez dešavanja do 57. minuta, a onda je viđen evro gol. Todorovski dubinskom loptom pronalazi Burmaza na desetak metara od gola Žarkova, a ovaj ne čekajući da lopta padne hvata volej i cepa protivničku mrežu. Posle primljenog gola ekipa Žarkova na sve načine pokušava da uspori igru, viđeno je dosta opstrukcije zbog ukazivanja pomoći igračima, naročito domaće ekipe.

Do kraja utakmice viđene su samo izmene igrača, ali ne i rezultata, ostalo je 2:1 za Žarkovo. Zaslužena pobeda domaćina, četvrta u nizu, dok Grafosi od borbe za promociju, prelaze u borbu za opstanak nakon sedam sušnih kola. Već u subotu Žarkovo ide na noge IMT-u, dok Grafičar iza juga Marakane u ponedeljak ima mogućnost za pobedu i izlazak iz krize, u goste im dolazi Borac iz Čačka.

ŽARKOVO - GRAFIČAR 2:1 (2:0)

STADION: OFK Žarkovo. GLEDALACA: Bez prisustva publike. GL.SUDIJA: Trifković Dejan. POM.SUDIJE: Krstić Ivan i Borović Nikola. STRELCI: N.Jovanović 13. i Vidović 29.min (k.u.) (Žarkovo), Burmaz 57.min (Grafičar). ŽUTI KARTONI: V.Ilić i Zuvić (Žarkovo), N.Stanković, Stojić i Đurić (Grafičar).
ŽARKOVO: Šuljagić, N.Jovanović, Stevanović (Zuvić), Karišić, Radonjić, I.Jovanović (Mirković), Ignjatović, Vidović, Nović, Obrenović, V.Ilić (M.Ilić).
GRAFIČAR: A.Stanković, Despotovski (Zekanović), Đurić (Božić), N.Stanković (Marong), Lazetić (Mirosavljević), Burmaz (Marjanović), Babić, Nikolić, Todorovski, Lazić, Stojić.