Noriču derbi, pobede Svonsija i Votforda

Fudbaleri Noriča došli su do pobjede u derbi susretu 34. kola Čempionšipa. U duelu prve dvije ekipe, ''Kanarinci'' su savladali Brentford sa 1-0.

U prvom poluvremenu Norič je bio bolji rival. Bolju igru krunisali su golom. Vrančić je uposlio Buendiju a Argentinac je pogodio za vodstvo Noriča. U nastavku su gosti bili bolji ali nisu bili dovoljno kontkretni te je ostalo 1-0.

Norič je tako uvećao prednost. Ekipa trenera Farkea sada ima deset bodova više od Brentforda.

U ostalim susretima slavili su favoriti.

Votford je kao domaćin savladao ekipu Vikomba sa 2-0 i izjednačili su se sa Brentfordom. Barnsli je nastavio sa sjajnim igrama te su sa 3-1 savladali KPR u gostima. Svonsi je u sudijskoj nadoknadi došao do pobjede. ''Labudovi'' sa 2-1 savladali Stouk. Istim rezultatom, Bormut je bio bolji od ekipe Bristola.